Chastain és Suarez viszálya tovább folytatódik

Ross Chastain és Daniel Suarez kapcsolata korántsem nevezhető barátinak. A jelek szerint ez nem is újkeletű probléma. A két versenyző korábban csapattárs volt a Trackhouse Racingnél. A viszonyuk már akkor sem volt felhőtlen.
A mondás úgy tartja, hogy a legnagyobb ellenfeled a csapattársad. Ez a helyzet azonban idén megváltozott. Suarez idén elhagyta a Trackhouset, a Spire Motorsports versenyzője lett. A szezon elején több incidense is volt korábbi csapattársaival. Ross Chastainnel Las Vegasban a szokásosnál jobban összeakadt.
„Nem jövünk ki egymással, és ez nem most kezdődött. Végigcsináltuk a közös időszakunkat csapattársként, de szerintem nem baj, ha nem jövök ki mindenkivel.”
„Sokan azt hiszik, hogy mindenkit szándékosan támadok a Trackhouse-nál. De csak véletlen sem gondolok erre.”
A konfliktus a verseny elején kezdődött, amikor hárman voltak egymás mellett az első kanyarban. Suarez összekoccant Chastain autójával, ami a mexikói szerint egyszerű versenybaleset volt. A feszültség azonban később tovább nőtt, amikor Chastain a pályán középső ujjat mutatott neki. Ami tudjuk, nem a szeretet nemzetközi nyelve.
A verseny után Suárez megpróbálta rendezni a helyzetet, de szerinte Chastain továbbra is indulatos maradt, és még a levezető körön is nekiment. A NASCAR versenyzők nem nagyon szokták elrejteni az indulataikat.
„Kicsit kisodródtam és rázártam. Nem történt ütközés, senki nem esett ki. Ő viszont dühös lett. Ez érthető, de szerintem túlzás volt, hogy mutogatott. Odatoltam a kezem, hogy rendben, az én hibám, béke. De ő nagyon mérges volt. A levezető körön nekem jött, ami teljesen elfogadhatatlan.”
A helyzet a pitben fajult el igazán, ahol a beszélgetés lökdösődésbe torkollott
Daniel Suarez and Ross Chastain had an altercation after Sunday’s NASCAR race. 👀 pic.twitter.com/54WVYsauzh
— Motorsport (@Motorsport) March 15, 2026
„Mindig tudtam, hogy nagyon különböző emberek vagyunk. De amit a futam után mondott, az elfogadhatatlan. Sok tiszteletet elvesztettem iránta.”
Chastain később elismerte, hogy túlságosan elragadtatták az érzelmei, és utólag már máshogy kezelné a helyzetet.
„Mérges voltam, és ha lenne időm átgondolni, máshogy csinálnám. Nem kellett volna nekimennem, és nem kellett volna meglöknöm. Nem értettem egyet azzal, ahogy kezeli a dolgokat. Semmilyen felelősséget nem vállalt, és ez dühített fel. Csak egy kis elismerést vártam volna.”
A két versenyző között tehát továbbra is feszült a viszony, és kérdéses, hogy a közeljövőben sikerül-e rendezniük a konfliktust. A Hamlinnel való viszályt követően nem csodálkoznánk, ha Chastain egy újabb versenyeken át ívelő rivalizálásba bonyolódik. Ezúttal a volt csapattársa ellen.









