Daniel Ricciardo a visszatérésről vall: Nem a trófeák, hanem az öröm vezérelheti a jövőben

Daniel Ricciardo nem zárja ki a lehetőségét annak, hogy egy nap visszatérjen a versenyzéshez. Hozzáteszi azonban, hogy ez csakis akkor történhet meg, ha ezt pusztán a versenyzés tiszta öröméért teheti.
A Conor Daly által vezetett Speed Street podcastban a visszavonult ausztrál versenyző elmondta, hogy jelenleg élvezi az életet a Forma–1-től távol. Az F1-es környezetet, melynek évekig a része volt, „kíméletlen buboréknak” nevezte.
Arra a kérdésre, hogy milyen gyakran kérdezik még az emberek a visszatérésről, a 36 éves Ricciardo elismerte, hogy a spekulációk még nem szűntek meg teljesen, bár ritkultak.
„Igen, nézd, mostanában már kicsit ritkábban kérdeznek erről, mert azt hiszem, már elég sok embernek elmondtam” – felelte.
„megfelelően érett akarok lenni, és nem akarom túl fekete-fehéren látni a dolgokat, mert soha ne mondd, hogy soha.”
„Nyilvánvalóan nagyon élvezem, hogy nem versenyzek, hogy ott vagyok, ahol vagyok, és egyszerűen csak élvezem – ahogy már említettem – az élet apró dolgait, és hogy nem kell a reflektorfényben lennem, meg ilyesmi.”
„Hogy tudom-e, hogy mit fogok érezni három év múlva, öt év múlva? Nem.”
Ricciardo szerint egy esetleges visszatérésnek nagyon másnak kell lennie, mint amilyen a Forma–1-es karrierjének utolsó, nyomasztó évei voltak.
„Mindenképpen inkább a szórakozásról szólna, mint arról, hogy valami bajnoki címet hajszolok” – magyarázta.
„Szerintem egyszerűen csak a vezetés öröméért lenne, szemben azzal, hogy… Nem kell nekem trófeát nyernem valamiben. Nincs szükségem erre.”
„Ez egy egyensúlyi kérdés, mert az embernek céljai vannak, és nyilvánvalóan ez adja meg azt a célt, amiért reggel felkel, megfeszíti magát, elmegy az edzőterembe és minden ilyesmi, de néha ez el is veheti az öröm egy részét.”
Miután maga mögött hagyta a Forma–1 kimerítő utazásait és a médiaszerepléseket, elmondása szerint most már egészen másképp látja a sportot.
„Nagyon sokáig voltam a Forma–1 világában, mondjuk úgy, hogy egy buborékban, és hozzászoktam a menetrend intenzitásához, a paddockhoz, mindenhez” – magyarázta Ricciardo.
„És az normálissá vált. De most, hogy kívül vagyok, azt mondom: ‘Ó, ez messze nem volt normális.’ Mintha a menetrend percre pontos lett volna.”
Ricciardo azt is elárulta, hogy részt vesz az idei Indy 500-on, mert kíváncsi arra, hogy a híres amerikai esemény milyen a Forma–1-hez képest.
„Kíváncsi vagyok, hogy néz ki egy hét az év legnagyobb versenyén. Tehát a menetrend és a szabadidőd a munkaidőhöz képest.”
„Kíváncsi vagyok, hogy ez hogyan néz ki, és mennyire laza a hangulat a pilóták körében, vagy mennyire intenzív és feszült az egész hétvégén.”









