Egy nő is elindul az FIA elnöki pozíciójáért

Hegedűs Dávid2025. 09. 18.
Laura VIllars
Fotó: Ferrari Media

Az év végén tartják az FIA elnökválasztását, amelyre eddig két hivatalos induló volt. Most azonban egy harmadik jelölt is bejelentette az indulását, egy női autóversenyző.

A mindössze 28 éves svájci Laura Villars az eddigi elnök Mohammed Ben Sulayem, és az egykori F1-es versenybíró Tim Mayer után a harmadik, aki harcba száll az elnöki posztért.

Villars jelenleg aktív autóversenyző, a Ligier European Series-ben versenyez, de korábban versenyeztt F4-es és F3-as sorozatokban is.

Ezzel pedig ő lesz az első nő, aki elindul egy FIA elnökválasztáson.

„Az FIA-nak újra a tagklubbok és a licenszbirtokosok szövetségének kell lennie. A tervem egy sokkal demokratikusabb, átláthatóbb, felelősségteljesebb és a nők, valamint az új generáció felé sokkal nyitottabb vezetés. Erősen hiszek abban, hogy a motorsportnak sokszínűségre és innovációra van szüksége, ahhoz, hogy világszerte inspirálja a fiatalokat.” – mondta Villars, aki egyben ismertette is az öt fő programpontját.

  • A tagok megerősítése rendszeres konzultációkkal és az irányításban való aktívabb részvétellel
  • A pénzügyek és a döntéshozatalok nagyobb átláthatósága.
  • A fenntarthatóság terén vezető szerepet betöltő szervezetek elismerésére létrehozz az „FIA Eco Performance” titulust.
  • A „Nők a motorsportban” program tovább fejlesztése, valamint az FIA Fiatal Vezetők Akadémiájának létrehozása.
  • Az FIA globális referencia pontként való pozícionálása a fenntartható mobilitás és a közlekedés biztonság terén.

Az idei elnökválasztást decemberben tartják az üzbegisztáni Tashkentben.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Laura Villars (@laura_villars) által megosztott bejegyzés