Lewis Hamilton öccse a saját identitásáért küzd bátyja árnyékában

Nicolas Hamilton „első számú rajongója” a hétszeres Forma-1-es világbajnok bátyjának, Lewis Hamiltonnak. Ettől függetlenül elmondása szerint „idegesítő” tud lenni, amikor az emberek nem a saját személyiségét látják benne.
Lewis nem az egyetlen autóversenyző a Hamilton családban, hiszen öccse, Nicolas is versenyez a brit túraautó-bajnokságban. Teszi ezt annak ellenére, hogy agyi bénulással született, ami befolyásolja a lábizmok mozgását, ezért kezdetben csak kerekesszékkel tudott mozogni. Manapság azonban már sokkal jobban mozog, és egy számára átalakított autóval versenyez.
A versenyzés mellett Nicolas motivációs előadóként is tevékenykedik, idén pedig megjelenik majd ezzel kapcsolatban egy könyve is.
„Lewis első számú rajongója vagyok, az biztos” – mondta a Sky Newsnak.
„Kicsit idegesítő tud lenni, amikor mindenki csak vele hoz összefüggésbe, és ‘Lewis Hamilton testvérének’ hívnak.”
„Határozottan a saját személyiségem vagyok, megvan a saját identitásom, megvan a saját történetem, és nem próbálok Lewis ellen versenyezni.”
„Az én szerepem az életben az, hogy megpróbáljam felhasználni azt, amin keresztülmentem az életemben, hogy inspiráljam a munkaképes és fogyatékkal élő embereket, a fogyatékkal élő gyerekek szüleit, de az embereket úgy általában véve is, akik a mindennapi célokért küzdenek, mert sokan vagyunk, akik így tesznek.”
„És igen, rokonságban állok Lewisszal, de megvan a saját identitásom is.”
A 32 éves versenyző ahhoz hasonlította a helyzetét, mintha egy paralimpikon egy egészséges olimpikon ellen versenyezne.
„Nem tudom hajlítani a bokámat, de sok autóversenyző hajlítja a bokáját a gyorsításhoz és a fékezéshez” – magyarázta.
„Ezért vannak módosítások az autóban, ami egy kézi kuplungot jelent a kormányon, aztán három helyett két pedálom van, így van a gázpedál és a fék.”
„És igen, csak fitten kell tartanom magam, és edzenem kell magam, hogy majdnem olyan legyek, mint egy ép testű versenyző, mert gyakorlatilag egy paralimpikon vagyok az olimpián, aki ép emberek ellen versenyez.”









