Máris tudható, mikor tér vissza Verstappen a Nordschleifére

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 04. 21.
Mac Verstappen, Lucas Auer
Fotó: Joerg Mitter/Red Bull Content Pool

Max Verstappen készen áll arra, hogy megint visszatérjen a Nordschleifére.

A hollandnak most már a nagy verseny következik. Verstappen vasárnapi NLS-versenye nem a tervek szerint alakult a Nürburgring Nordschleife-en. Az F1 világbajnok több izgalmas csatában is részt vett, és magabiztosnak tűnt az élen, de végeredményben a 3-as számú Mercedes-AMG GT3 Evo műszaki problémákkal küzdött. A csapatnak 28 percet kellett a garázsban töltenie, ami lehetetlenné tette a győzelmet. Verstappen a Viaplaynek magyarázta el, hogy mi történt:

„Talán, a második etap második körében történt. Egy bizonyos ponton igen jó volt a tapadásom az első kerekeknél a gyors kanyarokban. Aztán később abban a körben hirtelen erős vibráció jelentkezett. Egy ponton a splitter elég erősen csapkodni kezdett. Akkor egyből tudtam, hogy a splitter eltört. Kicsit fura eset. Azt hiszem, igen gyorsan észreveszed, ha megérintettél valakit avagy sem. De nem értem hozzá senkihez, szóval nem tudom, hogy történt ez.”

A négyszeres világbajnok a közösségi médiájában a múlt hétvégéről is beszámolt:

„Rengeteg élménnyel teli hétvége volt. Lucas Auer és én a lehető legjobban felkészültünk a nagy versenyre, így nagyon várjuk, hogy jövő hónapban visszatérhessünk ide.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Max Verstappen (@maxverstappen1) által megosztott bejegyzés

Miután 2026-ban eddig különböző NLS-futamokon indult, a holland és csapata következő állomása az ADAC 24 órás Nürburgring. Ott Verstappen a #3-as Mercedes-AMG-t Daniel Juncadella, Jules Gounon és Lucas Auer társaságában fogja terelgetni. A hétvége május 14-én kezdődik a Verstappen Racingnek a Nürburgring Nordschleife-en. A 24 órás verseny május 16-án rajtol el.