McLarennel szerzett kategóriagyőzelmet a Williams csapatfőnöke

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 12. 16.
Gulf 12 Hours, Garage 59, McLaren: James Vowles, Alexander Westl, Marco Pulcini és Mark Sansom.
Fotó: facebook.com/gulf12hours

A Williams Racing csapatfőnöke, James Vowles részt vett a Yas Marina Circuiten megrendezett GT3-as szezonzáró endurance versenyen a Gulf 12 óráson, a Garage 59 #8-as McLaren 720S GT3-as autójával.

Az Am kategóriában nyerni tudott csapattársaival, Alexander Westtel, Marco Pulcinivel és Mark Sansommal.

A négyes a 20 autó alkotta mezőnyben az összetett 10. helyen végzett. Az eredményt egy erős időmérő edzés előzte meg, amely előrevetítette, hogy a versenyen is jó eredményt érhetnek majd el.

Vowles a közösségi médiában ünnepelte az eredményt, dicsérte a Garage 59 csapatának munkáját.

„Fantasztikus! 12 kemény óra versenyzés után kategóriagyőztesek lettünk néhány hihetetlen pilóta és csapat mellett” – mondta Vowles. „Ez a győzelem azt jelenti, hogy a Garage 59 második évében is kategóriagyőztesként távozik a Gulf 12 Hours versenyről.”

„Ma reggel 9 órától este 11 óráig mindent beleadtunk, és nem is lehetnénk boldogabbak az eredménnyel.”

„Köszönöm mindenkinek a támogatását az elmúlt napokban, és azoknak, akik személyesen is eljöttek.”

„Végül köszönöm Alexnek, Marknak és Marcónak is. Remek csapattársak. Köszönöm a Garage 59-nek. Nagyon elégedett vagyok a fejlődésemmel és egy felejthetetlen hétvégével.”

Ez volt Vowles első versenye sportautóval az Asian Le Mans Series 2022-es futama óta, amikor szintén a Garage 59 csapatában versenyzett.

Korábban Vowles elmagyarázta, hogy nem volt hajlandó elkötelezni magát a visszatérés mellett, amíg nem érezte úgy, hogy F1-es csapata, a Williams elég erős pozícióban van ahhoz, hogy rövid időre el tudjon távolodni a mindennapi feladataitól.

Ezt a csapat utóbbi évek legsikeresebb szezonja tette lehetővé, mivel idén az ötödik helyen végzeztek a konstruktőrök bajnokságában és dobogós helyezésük is volt.