Richard Hammond lánya, Izzy, vasárnap egy rémisztő baleset részese volt a Formula E dzsiddai hétvégéjén. A 25 éves újságíró és YouTuber egy speciális Formula E Evo Session eseményen vett részt Szaúd-Arábiában.
Ezeket az eseményeket úgy írják le, mint a világ legbefolyásosabb digitális tartalomgyártóinak és globális személyiségeinek találkozóját, ahol a GEN3 Evo versenyautók volánja mögé ülhetnek. A cél az, hogy felkeltsék az érdeklődést a Formula E iránt. Izzy édesapja nyomdokaiba lépett, aki a BBC Top Gear című műsorának egyik sztárja volt Jeremy Clarkson és James May mellett.
Izzy a Team Senor Frogs csapat tagjaként versenyzett más influenszerekkel. A dolgok jól alakultak a 13-as kanyarig, ahol azonban nem tudott lelassítani, és végül egy betonfalnak csapódott. Az ütközés ereje akkora volt, hogy az egyik kerék leszakadt, az első szárny pedig teljesen összegyűrődött.
Szerencsére Izzy sértetlenül szállt ki az autóból, és nem jelentettek sérülést. Azonnal a csapatrádióba szólt, hogy jelezze: minden rendben van.
Később az Instagramon így kommentálta az esetet:
„Hé srácok, nem tudom, láttátok-e, de k*rvára összetörtem az autót. Hatalmas bocsánatkéréssel tartozom a csapatomnak.”
„Szerintem nem voltak elég melegek a gumik. Megpróbáltam fékezni és kanyarodni hideg gumikkal, így a dolgok kicsit félrementek, és 24G-s erővel találtam el a falat.”
Hozzátette, hogy bár a nyaka egy kicsit fáj, jól van, és most már „igazi versenyzőnek” tartja magát, mivel volt egy jókora bukása.
Az Evo Sessions célja egy új rajongói bázis megszólítása. Jeff Dodds, a Formula E vezérigazgatója elmondta, hogy a formátummal több százmillió új rajongó felé nyitnak, és úttörő szerepet vállalnak a motorsportban.
Mindenki megkönnyebbülésére Izzy elkerülte azokat a súlyos sérüléseket, amelyeket édesapja szenvedett el korábbi balesetei során.