Sebastian Vettel újra versenyezne: „a fejemben van a dolog”

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 27.
Sebastian Vettel
Fotó: Dariusz Misztal/Deutscher Nachhaltigkeitspreis

Sebastian Vettel továbbra sem zárja ki egy esetleges motorsportba való visszatérés lehetőségét.

A 36 éves négyszeres Forma-1-es világbajnok tavaly év végén vonult vissza a Forma-1-ből, de folyamatosan utalt arra, hogy a karrierje valójában még nem biztos, hogy véget ért. Noha azt is hangsúlyozta, hogy a lehető legtöbb időt szeretné a családjával tölteni.

„Lehetséges, hogy visszatérek” – mondta a német az RTL-nek. „Még nem tudom, milyen autóval.”

„Ez a szenvedélyem, és valami, ami nagyon érdekel” – tette hozzá.

Vettel azonban elmondta, hogy ez nem jelenti azt, hogy a visszatérése már most küszöbön állna, mivel elégedett azzal, ahogy most él.

„Természetesen bármikor megtörténhet, mert ez olyasmi, ami hiányzik, és amikor a pálya mellett állok, természetesen bizsergető érzéssel tölt el. Nem könnyű nézni.”

Hozzátette, hogy nem azért hagyta abba a Forma-1-et, mert belefáradt volna a versenyzésbe.

„Ez sok más dolog miatt született döntés volt” – mondta.

Az egyik lehetőség Vettel számára Le Mans és az endurance világbajnokság lehet, ahol pártfogoltja, Mick Schumacher is versenyezni fog jövőre.

„Eddig még semmi sincs aláírva vagy eldöntve, de a fejemben van a dolog” – ismerte el Vettel.

Ami Schumachert illeti, Vettel szerint nagyszerű, hogy 24 éves barátját leigazolta az Alpine, és az F1-ben a Mercedes tartalékversenyzői feladatai mellett 2024-ben a WEC-ben is versenyez majd.

„Nagyszerű számára, hogy újra versenyautóba ülhet és versenyezhet. Ugyanakkor marad a Forma-1-ben is, kitart mellette, és ott fog tovább tanulni” – mondta Vettel.

„Remélem, újra lehetőséget kap a Forma-1-ben.”