Sörrel dobták meg futam után az IndyCar-pilótát, aki ivott belőle – videó

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 06. 24.
Santino Ferrucci
Fotó: Penske Entertainment: Joe Skibinski

Kifogott a hőség az IndyCarban vitézkedő Santino Ferruccin, aki a nézőktől kért inni, és ők sörrel ajándékozták meg.

A hétvégi Road Americán rendezett IndyCar futam több nehézséggel szolgált a pilóták számára. Először is hatalmas forróság volt, aztán vontatottan indult a verseny, emiatt több sárga zászlós megszakítás volt. Aztán a futam vége átcsapott taktikai csatározásba, ahol többen problémába estek.

Nem úgy, mint az amerikai Santino Ferrucci, aki a tizennyolcadik helyről rajtolva használta ki a káoszosan indult futamot, és harmadikként végzett. A leintést követően neki is félre kellett állnia a kevés üzemanyag miatt, és ha már megállt, a nézőktől kért valami folyadékot. Több szurkoló is megdobta őt innivalóval, végül egy vizespalack után egy fémdobozt is elkapott, amiben egy Miller Lite nevezetű sör volt. Ferrucci nem is habozott sokat, jó nagy mély korttyal vetette bele magát az ünneplésbe, a pezsgőzést megelőzve.

A harmadikként célba ért pilóta a futam után elismerte, hogy nem volt egyszerű a napja:

„Visszaszámolták a köröket, én pedig azt mondtam a mérnökömnek, hogy figyelj, koncentrálnom kell, mert ez kezd stresszes lenni. Hagyott vezetni. Őszintén szólva a csapat elképesztő munkát végzett a kiállásoknál. Néha beleemeltem. Még ezekkel együtt is elképesztő volt visszajönni és úgy befejezni a versenyt, ahogyan befejeztük.”

Utána csak egy embernek tudta ajánlani a dobogóját, Marlene Sextonnak, a főszponzora a volt tulajdonosának, aki a futam előtti héten hunyt el:

„Ez a győzelem Marlene-nek jár. Ma velünk volt. Nagyon büszke vagyok rá. Így egy kicsit édesebb az íze.”

Egyébként a futamot Álex Palou nyerte meg, akinek ezzel a hatodik győzelme volt a szezonban, és tovább növelte előnyét a bajnokságban. Másodiknak Felix Rosenqvist ért be, aztán Ferrucci. A bajnokság kilencedik helyen álló amerikai versenyzőnek a mostani harmadik helye már a második dobogója volt a szezonban, korábban Detroitban lett második.