Ty Gibbs remekül kezdte a szezont – jöhet az első Cup Series győzelem?

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 03. 29.
Ty Gibbs
Fotó: Sean Gardner/Getty Images

Hat futam után Ty Gibbs a 11. helyen áll a NASCAR Cup Series tabelláján, és egyre inkább úgy tűnik, hogy közel jár pályafutása első győzelméhez. A Joe Gibbs Racing 23 éves versenyzője sorozatban három top 5-ös eredményt ért el (COTA, Phoenix, Las Vegas), majd Darlingtonban hatodik lett.

Gibbs elégedetten értékelte az idénykezdetet:

„Nagyon jó kezdetünk volt. Következetesek voltunk, az autó nagyon jó, és úgy érzem, én is jó munkát végzek. A felkészülésben és az autóval is mindent kihoztunk, szóval minden nagyon jól összeállt, és nagyon élvezem.”

Egyre többen kezdenek el viccelődni Ty Gibbsszel. Szerintük csupán a neve miatt van a csapatban. Gibbs Daytonában és Atlantában balesetekbe keveredett, de a COTA-n elért erős negyedik helyezéssel visszatért, amivel elindította a sorozatos jó eredményeit.

„Nem igazán érdekel, mert az emberek mindig megítélnek. Ha jól mész, melléd állnak, ha nem, akkor ellened. Szerintem néha képmutatóak is tudnak lenni. Jó volt ezt elérni. Nagyon élveztem. Az autók élvezetesek és remek vezetni őket. A pit csapatom elképesztő munkát végez.”

„Nem azért vagyok itt, hogy mindenkivel barátkozzak. Azért vagyok itt, hogy versenyezzek, mert szeretem, és le akarok győzni mindenkit, nyerni akarok és a maximumot kihozni magamból. Ezért vagyok itt. Szeretem ezt csinálni, szóval nem igazán érdekel, mit gondolnak. Értékelem a pozitív visszajelzéseket, de amikor jól megyek, akkor úgysem beszélnek rólam.”

„Szerintem nagyon jó programunk van idén. Nem sok minden változott, de egy kicsi igen. Embereket mozgattunk át, és szerintem ez nagy különbséget hozott, és ez látszik is. Ez nagyon jót tett. Nagyon élvezzük is. Az idei csapatom nagyszerű. Mindannyian fiatalok vagyunk és hajtunk. Jó olyan emberekkel dolgozni, akik hisznek benned, melletted állnak és megértik az egészet.”

Martinsville
Fotó: David Jensen/Getty Images

Egy héttel később Gibbs ismét negyedik lett a Phoenix Racewayen.

„A végén közel voltunk” – mondta. „Mi vezettük őket a GWC-nél. Sajnos nem tudtuk befejezni. Annyira közel voltunk, hogy az már frusztráló volt. Az, hogy versenyképesek tudunk lenni egy olyan pályán, ahol az elmúlt években gyengék voltunk, nagyon pozitív. Nagyon élvezem az egészet.”

Vegasban gyorsan hajtott a pitben, emiatt hátrányba került.

„Sajnos Denny Hamlinnel együtt gyorshajtottunk a pitben. Ez egy furcsa helyzet volt a pit road kialakítása miatt. Vissza kellett jönnöm, volt egy kis nehézség, de harcoltunk tovább, állítgattunk az autón, és a végén megint közel voltunk. Még pár kör kellett volna…”

A következő állomás Martinsville, ahol az új csomag még nagyobb szerepet ad a versenyzőknek:

„Martinsville fantasztikus hely” – mondta Gibbs. „Ráadásul most már 100 lóerővel többet tudunk. Szerintem ez sokat számít – így nagyobb szerepet kap a pilóta, és ez nagyon tetszik nekem. Ezzel jobb esélyeim lesznek. Alig várom már.”

Az újságírók feltették neki a kérdést, ami sokakat érdekel, szerinte meglesz-e idén a hőn áhított Cup Series győzelem.

„Nem tudom” – válaszolta. „Nagyon közel voltunk. Ha így folytatjuk, ott leszünk. Nagyon következetesek voltunk. Csak ezt kell folytatnunk és kihozni belőle a maximumot, és előbb-utóbb meglesz. Csak dolgozni kell tovább. Ennyit tehetünk. Szeretjük a versenyzést, szóval ha jönnek nehézségek – és jönni fognak –, azokon is túllépünk.”

„A legfontosabb dolog, amit apám mindig mondott, hogy nem szabad másokra figyelni. Magadra kell koncentrálni. Így leszel jobb. Ha másokra figyelsz, nem fogsz versenyeket nyerni. Ezt tanultam tőle, és mindig eszembe jut.”