Van még esélye Fernando Alonsonak a Triple Crownra?

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 06. 02.
Fernando Alonso Indy 500
Fotó: Penske Entertainment: Matt Fraver

Fernando Alonsónak már csak az Indianapolis 500-as győzelem hiányzik ahhoz, hogy a Monacói Nagydíj és a Le Mans-i 24 órás futam megnyerése után elérje a motorsport szent grálját, a Triple Crownt.

A spanyol klasszis korábban háromszor próbálkozott az Indy 500-on. 2017-ben az élmezőnyben csatázott a motorhibájáig, 2019-ben nem tudta kvalifikálni magát, 2020-ban pedig a top 20-on kívül zárt.

Egykori csapattársa, Jenson Button az Aston Martin oldalán vezetett rovatában kifejtette, hogy Alonsonak továbbra is megvan minden esélye a történelmi sikerre, ha újra megpróbálná.

„Fernando valószínűleg a legjobb eséllyel indul bárki közül a Triple Crown elérésére, mert Monacót és Le Mans-t már megnyerte, és Indyben is közel járt hozzá, hiszen vezetett ott. Ha akar még egy próbát tenni, abszolút megvan rá az esélye.”

Eközben a korábbi F1-es pilóta, Jolyon Palmer is elismerően beszélt a kétszeres világbajnokról.

Fernando azokban a ferraris években számomra a legközelebb állt a tökéletességhez, különösen 2012-ben, amikor majdnem megnyerte a bajnoki címet. Akkor gondoltam azt, hogy ‘ő minden követelménynek megfelel’, beleértve a kiegyensúlyozottságot is. Úgy gondolom, abban a ferraris időszakban egy Forma–1-es pilóta rendkívül ragyogó, mindenre kiterjedő képe rajzolódott ki.”

Palmer kiemelte Alonso zseniális helyzetfelismerését és kerék a kerék elleni csatáit is, amelyek során a mezőny többi tagja felett állt.

„Olyan, mintha néha látná a jövőt. Annyira jól olvassa a versenyhelyzeteket. Még a Mclaren-Hondás időkben versenyeztem ellene, és őszintén szólva egy szinttel mindenki felett állt. Büszke voltam a versenyzési tudásomra, ami a GP2-ből jött, és azt hittem, nem vagyok rossz. De amikor ellene versenyeztél, egyszer-kétszer alaposan móresre tanított.”

A tempó azonban nem minden, a szerencse is közrejátszik egy nagy sikerben, ami 2017-ben nem az ő oldalára állt. Többször is vezetni tudta a versenyt, az előkelő 7. helyen azonban nem bírta végig a motor, 21 körrel a verseny vége előtt elfüstölt a Hondája.

Nagyon sok mindennek kell összeállnia, hogy Alonso nem csak újra versenyezhessen az Indy 500-on, de még jó tempót is menjen, amivel meg tudja szorongatni a többieket. Ha sikerül, Graham Hill után ő lenne a második pilóta, aki eléri a motorsport legnagyobb mérföldkövét, a Triple Crownt.

Az óra azonban ketyeg. Hiába tűnik úgy, hogy Alonso örökké ilyen gyors lesz, az eltelt idő nem az ő malmára hajtja a vizet. Mindemellett már 2020 óta nem versenyzett az IndyCarban.

https://motorsportol.hu/f1/2026/05/24/alonso-szerint-o-a-legjobb-es-semmit-sem-kell-bizonyitania/