Világpremier: az Opel bemutatja GEN4-es Formula E versenyautójának prototípusát

SajtóhírSajtóhír2026. 04. 23.
Sophia Flörsch, Opel
Fotó: Opel

Az Opel következő lépése az ABB FIA Formula E versenysorozat felé vezető úton az új Opel GSE 27FE versenyautó prototípusának bemutatása Franciaországban, Le Castellet-ben, a Paul Ricard pályán.

Az új GEN4-es gép a villámos márka Formula E iránti elkötelezettségének bizonyítéka és most látható először versenykörnyezetben.

„Határozott stratégiát követünk az Opel GSE márkával: Versenyezz. Vezess. Játssz. Ezek közül a verseny lesz idén a leginkább meghatározó.” Mondta Rebecca Reinermann, az Opel marketingért felelős alelnöke. “Megmutatjuk, hogy mennyire izgalmas, ugyanakkor mennyire fontos is márkánk elektromos irányultsága.”

Több mint 800 LE: az Opel GSE 27FE a Formula E új korszakának megnyitója

“Amit ma itt bemutatunk, jóval több, mint prototípus.” Mondta Jörg Schrott, az Opel GSE Formula E versenycsapat igazgatója. “Az Opel GSE 27FE fontos sorozatgyártású modelljeink fejlesztése – különösen a GSE sorozat – szempontjából.”

Az Opel GSE 27FE már a Formula E most, a következő versenyszezonnal életbe lépő GEN4-es előírásai alapján született meg. A prototípus állandó összkerék-hajtású, teljesítménye meghaladja a 800 LE-t, rekuperációban pedig akár 700 kW-ra is képes. Ez az elektromos autósportok új szintje. A többféle áramlástani kialakítással az autó könnyen az egyes pályákra szabható.

A felkészítés ennek megfelelően teljes körű. „A sok-sok próbapadon eltöltött óra után, most beépítettük az autóba a hajtásláncot, és május elejétől irány a pálya.” A következő hónapokban további próbapadi és élő tesztek követik majd egymást tervszerű sorrendben. Úgy tervezzük, hogy nagyjából 15 napot töltünk majd különböző európai pályákon a szezonkezdet előtt.” Mondta Jörg Schrott.

A sebesség a génjeiben van

A GSE 27FE gyors és dinamikus, de milyen formai megoldások tükrözik ezt a dinamikát és teljesítményt már az autó álló helyzetében is? A válasz: a karosszéria “fénysebesség” matricái. A sárga nem csak feltűnő, de az Opel versenymúltját is idézi.

“A GSE 27FE megjelenésével az volt a célunk, hogy az autó gyorsasága és dinamizmusa már az előtt is egyértelmű legyen, hogy a versenypályára lép.” Mondta Pierre-Olivier Garcia, az Opel globális formatervezési vezetője. „Az OMG! hatás tökéletesen összefoglalja mindezt: azonnali érzelmek, teljes jelenlét és a modern elektromos autóversenyzés koncentrált energiái egyszerre, egy helyen. Minden forma, minden vonal, minden felület és minden egyes részlet egyetlen célt szolgál: a német mérnöki munka tökéletességének kifejezését.”

Az Opel Compass feltűnően megjelenik az orron, azonnal Opelként azonosítva a versenyautót. A GSE 27FE is a márka tavaly, a Mokka GSE Rally bemutatásával bevezetett formanyelvén szól, a Formula E-re hangolva.

A versenygép végső formájában csak közvetlenül a szezon indulása előtt, az októberi Párizsi Autószalonon lesz látható, ahol a GSE sorozat többi modelljét is kiállítja majd az Opel.

1 / 3Fotó: Opel

Sophia Flörsch, először a GEN4-es prototípus volánjánál

A 27FE első tesztpilótája, a 25 éves Sophia Flörsch a Le Castellet-i pályán vezette először a kocsit, bár a fejlesztési folyamatban már a kezdetektől, az első szimulátoros tesztektől fogva részt vett.

“A szimulátorban eltöltött hosszú órák után különleges érzés elsőként a valóságban is a volán mögé ülni ebben az autóban. A nyomaték brutális, a teljesítmény-leadás nem is evilági – és én imádom feszegetni a határokat.” – mondta Sophia Flörsch.

Csupa GSE

Le Castellet-ben az Opel megmutatta, milyen közel is áll egymáshoz a Formula E és a márka GSE modelljeinek kínálata: A 27FE-n kívül az Opel Mokka GSE, az új Opel Corsa GSE prototípusa, a Manta GSE és a Mokka GSE Rally is teljesített néhány kört a pályán. Így egyszerre volt jelen a teljes elektromos izompaletta: tanulmány, prototípus és jövendőbeli Formula E versenygép.

Ma bemutattuk mi is az a GSE.” -mondta Rebecca Reinermann. “A GSE a mi folyamatosan fejlődő, érzelmekkel teli sportmárkánk. A Formula E szerepe kiemelkedő, hiszen egyedi módon hozza össze az autósportot, az érzelmeket a high-tech műszakisággal és a fenntarthatósággal.”

Formula E: a GSE érzelmekkel teli oldala

Opel március közepén jelentette be, hogy beszáll a Formula E-be gyári csapatként, mert úgy gondolja, hogy a sorozat új, GEN4-es korszaka friss távlatokat nyit az elektromos hajtású, nagy teljesítményű utcai modellek előtt is. A GSE kifejtve: Grand Sport Electric, azaz a dinamikus elektromos autók gyűjtőneve az Opelnél. A tavaly bemutatott Mokka GSE után idén az új Corsa GSE is megérkezik. „A Formula E ma a világ legfontosabb fejlődő versenysorozata, s ez illik az Opelhez. De a sportosság és a nagy teljesítmény nem csak a versenyzőknek jár, vásárlóink is átélhetik az OMG! vezetési élményt. Éppen ezért bővítjük kínálatunkat hamarosan a Corsa GSE-vel.” Mondta Rebecca Reinermann.