A brazil pályán sok munka lesz még Marini szerint

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 04. 11.
Luca Marini, Honda
Fotó: Honda Racing Corporation

Luca Marini szerint az egy év múlva megrendezendő Brazil Nagydíj előtt sok tennivaló lesz a pályán.

Még a márciusi hónap végén tett látogatást néhány versenyző az Ayrton Sennáról elnevezett brazil pályán, köztük Luca Marini. Az új dél-amerikai futam, egy ötéves megállapodás keretében 2026-tól csatlakozik a versenynaptárhoz. Brazília 2004 óta először térne vissza a MotoGP-be.

De Luca Marini úgy gondolja, hogy a brazil pályán jelentős fejlesztéseket kell végrehajtani, hogy megfeleljen a biztonsági előírásoknak.

„Sokat kell dolgozniuk a pályán és a létesítményeken. Egy év múlva reméljük, hogy minden készen lesz. Megígérték nekünk, hogy sokat tesznek, mert nagy az érdeklődés a verseny iránt. A pálya elrendezése rendben van. Talán kicsit rövid egy MotoGP-futamhoz, de találunk más rövid pályákat is.” – mondta a Honda motorosa, aki már a pályára gurult egy utcai motorral.

A pálya valóban rövid, 3.8 kilométer, és mindösszesen tizenegy kanyart tartalmaz. Ami még kiemelendő, hogy gyors átlagsebességű a pálya. Ezért kiemelt figyelmet kell nyújtani a biztonságnak.

„Véleményem szerint az első dolog mindig a biztonság. Ez egy elég gyors pálya, gyors kanyarokkal. Szóval ez azt jelenti, hogy jó kifutóterületekre lesz szükségünk, mert az elrendezés elég gyors, és a köridő szuper rövid lesz.” – tette hozzá Marini.

Arra a kérdésre, hogy milyen konkrét területekre kell odafigyelni, Marini így válaszolt:

„Körös-körül sok a tennivaló. De az ottani szervező szuper jó, és Carlosszal és Carmelóval (Ezpeleta) is beszéltem. Ők szuper boldogok a munkával, amit végeznek. Az biztos, hogy egy pályabejárást várok Loris Capirossitól vagy valaki mástól néhány hónappal a verseny előtt, hogy egy kicsit megértsük a helyzetet, aztán utána majd meglátjuk.”