A világbajnok belebegtette a kategória elhagyását, ha Ducati Kupa lesz a bajnokság

Börcsök Réka2025. 02. 24.
Toprak Razgatlıoğlu
Fotó: World Superbike Media

Razgatlıoğlu kemény szavakat fogalmazott meg a Superbike nyitóhétvégéje után. Akár el is hagyhatja a bajnokságot, vagy csak kikelt magából?

Razgatlıoğlu, a Superbike jelenlegi világbajnoka, azt mondta, ha a Ducati továbbra is uralja a mezőnyt, elgondolkodhat a visszavonuláson. „Tavaly Bulega erős volt, idén nem meglepő, hogy még mindig gyors, és Bautista is hozza a formáját” – mondta Razgatlıoğlu a WorldSBK.com-nak a 2. versenyt követően. „De idén minden Ducati ott van az élmezőnyben. Ez nem normális. Ezért mondom, hogy a Superbike szinte egy ’Ducati Kupa’ lett. Remélem, nem marad így, mert senki sem élvezi ezt. Ha így folytatódik, nem biztos, hogy maradok.”

A Ducati és Bulega dominanciájával szemben Razgatlıoğlunak nehéz hétvégéje volt Phillip Island-en. A tesztelésen hétfőn és pénteken az FP1 első perceiben is bukott. Szombaton a első versenyben második lett, de a Superpole versenyen fékprobléma miatt kiszélesítette a pályát az első kanyarban, így végül csak a 12. helyen zárt. A második versenyben műszaki hiba miatt kénytelen volt feladni a futamot. 

Nem volt eredményes az első hétvége

„Különösen a Superpole verseny nem indult jól, fékprobléma volt. Szerencse, hogy nem történt baleset, így legalább ennek örülhetek”mondta Razgatlıoğlu. „A 2. verseny előtt úgy döntöttünk, hogy inkább az előző napi motort használjuk, mert úgy éreztem, hogy valóban javultunk, és sokkal jobb a tapadás, mint előtte. De a verseny során műszaki probléma lépett fel, így nem tudtam folytatni.”

Razgatlıoğlu így folytatta: „Soha nem kezdem boldogan az első versenyeket a szezonban. Tavaly is így volt, és két évvel ezelőtt is. Mindig furcsán indulnak a szezonjaim, és most sem más a helyzet. De most csak a következő versenyre koncentrálok. Végre Európába megyünk, és ott már elkezdem a harcot az összes Ducatival. Hosszú szünet jön, közel egy hónap, de addig is dolgozni fogok, és próbálok még erősebben visszatérni.”

A március 14-15-i portimaói tesztre is kitért: „Ott tesztelünk, nagyon szükség van rá. Két nap kulcsfontosságú számomra, mert próbáljuk javítani a motort, és még mindig nem vagyunk 100%-osak. De mindenki keményen dolgozik, és meglátjuk, hogy mit hoznak ki ezek a napok.”