Acosta kifakadt: „Nem vagyok hajlandó más opciót elfogadni”

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 06. 04.
Acosta
Fotó: Red Bull KTM

Pedro Acosta nyíltan kifejezte elégedetlenségét a KTM versenyképességével kapcsolatban, különösen második MotoGP-szezonja során. „Nem vagyok türelmes” – nyilatkozta csalódottan Silverstone-ban. Ugyanakkor tehetsége és hírneve miatt továbbra is rengeteg rajongó és érdeklődő csapat áll sorban érte. Ha elhagyja a KTM-et, az olaszországi lehetőségek – különösen a Ducati – a legvonzóbb célpontok számára.

A kérdés az, hol folytatja pályafutását 2026-ban?

A különböző ajánlatok ellenére Acosta egyértelműen csak a Ducatit tartja elképzelhető opciónak – írja a Sky Italia. „Nem fogad el más megoldást” – közölte az olasz MotoGP-közvetítő. Ez rossz hír a Honda számára, amelyet szintén sokáig összefüggésbe hoztak vele.

A Ducati vezérigazgatója, Gigi Dall’Igna tisztában van Acosta kivételes képességeivel, és a csapat felkészült arra, hogy gyári motort kínáljon neki, akár a VR46-os alakulat keretein belül is. Bár a VR46 Morbidellit támogatja, aki jelenleg a negyedik helyen áll a MotoGP tabellán, az idei Ducati teljesítményéből fakadóan Acosta számára több lehetőség is adódhat a csapaton belül.

Acosta viszont nem szeretné elhamarkodottan vagy konfliktus árán megszakítani a KTM-mel kötött, többéves szerződését, amely 2026-ig és azon túl is érvényes. Ez megnehezítheti a váltást, különösen, mivel a Honda korábban kijelentette, hogy nem keresnek olyan versenyzőt, aki más gyártóval élő szerződésben áll.

Jelenleg úgy tűnik, hogy a Honda kiszorulhat a versenyből, mert Acosta csak azonnal győztes motorral hajlandó váltani. A Ducati pedig, a VR46 csapat támogatásával, jó pozícióban van, hogy megszerezze a fiatal tehetséget.

A KTM jövőjével kapcsolatban is várakozó állásponton van Acosta, bár a Bajaj Auto megoldotta a pénzügyi nehézségeit, a KTM versenyzési stratégiája még nem teljesen tisztázott.

Összességében Acosta jövője csak a későbbiekben fog véglegesen eldőlni.