Aleix Espargaró visszatér a MotoGP mezőnyébe a Hondával

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 04. 20.
Aleix Espargaró
Fotó: Lukasz Swiderek / FIM

Nem is olyan régen vonult vissza Aleix Espargaró a teljes szezonos versenyzéstől, máris visszatér. A bejelentést nem siették el, hiszen a soron következő Spanyol Nagydíjon rajthoz áll, Jerezben.

A harmincöt éves versenyző tavaly az Apriliától való távozása és visszavonulása után szerződött a Hondához, mint tesztpilóta. Tizennégy szezont húzott le a MotoGP-ben, ahol ülhetett, Yamahán, Ducatin, Suzukin és Aprilián. Most a Hondát is kipipálhatja, mert szabadkártyával indul el a hazai futamán. A spanyol futam lesz első versenye azóta, hogy tavaly hivatalosan is visszavonult, és a Honda tesztpilótája lett. Így a japán márka öt versenyzőt indít Jerezben: Espargarót, valamint a gyári duót, Joan Mirt és Luca Marinit, és az LCR párosát, Johann Zarcót és Somkiat Chantrát.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

MotoGP™ (@motogp) által megosztott bejegyzés

A Honda idén összesen hat alkalommal küldhet szabadkártyával versenyzőt, vélhetően ezen fog Espargaró osztozni a gyártó rutinos tesztpilótájával, Stefan Bradl-val.

A vetrán motoros nem felkészületlenül vág neki a futamnak. A Katari Nagydíj után a Honda a Valenciában tesztelt, ahol a spanyol motoros is részt vett. A Honda számára a két napos valenciai teszt jó alkalom volt arra, hogy előnyt szerezzen a következő, jerezi fordulóra. Espargaró hatalmas tapasztalata egy újabb segítség a japán gyártó számára, akik idén egyértelműen fejlődtek. Ezzel a kétnapos tesztelés után a Honda lehet az a gyártó, akire érdemes lesz odafigyelni Jerezben.

A Spanyol Nagydíjat jövő hétvégén rendezik, április 25. és 27. között, ahol Espargaró biztosan kiemelt figyelmet fog kapni.