Alex Lowes a Balaton Parkról: más, de pont ettől izgalmas

Alex Lowes a Balaton Park-i hétvégén több témáról is beszélt szerkesztőségünknek, a pálya karakterétől kezdve az idei céljain át egészen a körülményekig és a magyarországi tapasztalatokig.
Lowes a magyarországi pályáról alapvetően pozitívan nyilatkozott: „Igen, tetszik a pálya. Tudod, ez nekünk egy kicsit más pálya. Egy új pálya a naptárban mindig izgalmas. És szerintem a pálya kialakítása is nagyon jó, szóval pozitív.”
Az idei elvárásokat illetően óvatos, de egyértelműen előrelépést céloz: „Igen, remélhetőleg jó lesz nekünk. Tavaly párszor hatodikként végeztem. Idén próbálunk kicsit jobbak lenni, megpróbálunk a dobogóért harcolni, ha tudunk.” A győzelem lehetőségét sem zárta ki: „Igen, a győzelemért. Igen, az szép lenne. Természetesen minden versenyen a legtöbbet hozzuk ki magunkból, de holnap többet megtudunk.”
A pálya erősségeiről beszélve részletesen kitért arra, hol érzi magát igazán erősnek: „Azt mondanám, mondjuk a 3-as és 4-es szektor. Az 5-ös, 6-os, 7-es kanyar, ami egy gyors kettes, hármas, négyes sebességi fokozatú kanyar. Ez nagy élvezet, ez a pálya egy nagyon szórakoztató része, és jó szakasz a motorunknak is. A motorunk nagyon jól kanyarodik. Szóval ebben a szakaszban biztosan elég erősek leszünk. Az első szektorban, a megállással és a kigyorsítással a – gondolom – 4-es kanyarból, ott tényleg oda kell figyelnünk, hogy maximalizáljuk a motorunkat ezen a területen, de meg fogjuk próbálni.”
A pályát ért kritikákra, különösen a „parkolóhoz hasonló” megjegyzésekre határozottan reagált: „Minden pálya más. Különböző karakterű helyszínek vannak. Phillip Islanden például sosem kell igazán megállítani a motort, itt viszont igen. Sok akció is volt itt, például Toprak nagy stoppie-jai tavaly. Ha minden pálya ugyanolyan lenne, az unalmas lenne. Ez egy más jellegű pálya, egy újabb kihívás.”
Arra a kérdésre, mennyire hiányozna a Balaton Park, ha kikerülne a naptárból, egyértelműen válaszolt: „Igen, persze. Az emberek mindig kedvesek itt. Ez egy új pálya nekünk, tavaly volt az első alkalom. Akkor nagyon meleg volt, most kicsit korábban vagyunk a szezonban. Én a BSB-ben nőttem fel Angliában, ahol sokféle pálya van, szóval szeretek bárhol motorozni. Szerintem az eredmény a lényeg, csak megpróbálod legyőzni a többieket, futsz egy jó versenyt, és ha jól teljesítesz, akkor egyes pályákat jobban élvezel, mint másokat. De szerintem ez egy élvezetes pálya.”
Az időjárási körülményekről úgy látja, a hűvösebb hőmérséklet akár előnyt is jelenthet: „Azt hiszem, a hűvösebb idő jobb lesz. Segít majd nekünk egy kicsit. A kanyarsebességünket ki tudjuk használni, abban nagyon erősek vagyunk. És általában, amikor egy kicsit hűvösebb van, az jobb nekünk. Szóval jó lehet.”
Az üzemanyag-átfolyás korlátozásáról is beszélt: „Úgy érzem, talán egy kicsit igazságtalan velünk szemben, mert erőt vesztünk az egyenesben, és talán nem az a legerősebb területünk. De ez azt jelenti, hogy ha kaptunk egy büntetést, akkor jó munkát végzünk. Szóval továbbra is jó munkát kell végeznünk, és meg kell próbálnunk maximalizálni a sebességünket.”
A magyarországi élményekről is mesélt, főleg Budapest kapcsán: „Voltunk Budapesten a feleségemmel. Vannak nagyon jó éttermek, és ott az a gyönyörű folyó a város közepén. Szép hely. Ezen a hétvégén vasárnap este is jön a feleségem, ott maradunk még, szóval remélhetőleg lesz egy kis ünneplés egy jó hétvége után.”
A magyar konyháról pedig így fogalmazott: „Igen, mi is az a leves… gulyás? Igen, az finom. Mindig kipróbáljuk a helyi ételeket.” Majd nevetve hozzátette: „Az angol étel a legrosszabb egész Európában… a csapatom Barcelonában van, ott tapas van, aztán mész Angliába és csak nézel.”







