Az egyik legsikeresebb csapatfőnök reméli, hogy lesz még olyan rivalizálás, mint Rossi és Lorenzo között volt

Davide Brivio bízik benne, hogy megküzdhet hasonló gondokkal, mint amilyennel anno Valentino Rossival és Jorge Lorenzóval történt.
Jorge Lorenzo és Valentino Rossi közötti rivalizálás továbbra is a MotoGP egyik legikonikusabbja. A két gigász 2008 és 2019 között versenyzett egymás ellen, hol csapattársként. Lorenzo első MotoGP-s évében a gyári Yamahánál debütált, ahol éppen Rossi is versenyzett, mi több, 2008-ban világbajnok lett velük. Az akkor még hatszoros világbajnok az ifjú titánnal hatalmas küzdelmet folytatott, amelyek közül a leginkább a 2009-es Katalán Nagydíjon vívott párharcukat gyakran emlegetik.
Akkoriban Davide Brivio volt a Yamaha csapatmenedzsere, így egy igen sikeres érában volt érdekelt. 2001-től volt a csapat alkalmazásában egészen 2010-ig, az idő alatt öt egyéni, és négy konstruktőri bajnoki címet ünnepelhetett. Nemrég a Gazzetta dello Sportnak adott interjúban Brivio felidézte a 2009-es barcelonai verseny utáni hangulatot a Yamaha garázsában, megjegyezve, hogy Lorenzo csapata Rossi csapatának ünneplését sértésnek vette. Ezt nagy problémának nevezte, de reméli, hogy ez megismétlődik a jelenlegi csapatánál, a Trackhouse-nál, Raúl Fernándezzel és Ai Ogurával.
„2009-ben nagyszerű szakmai tapasztalatot szereztem” – kezdte az olasz szakember, amikor Lorenzo és Rossi párharcairól kérdezték. „Jorge és Valentino a világbajnokságért küzdöttek. Nagyon furcsa, amikor két ugyanazon csapat versenyzője küzd a címért. Az egyik mindent tud a másikról. Nagy volt a feszültség. A csúcspont a Valentino által megnyert barcelonai futam volt. Az ő garázsuk ünnepelte, Lorenzo csapata pedig sértésnek vette, mert úgy gondolták, hogy a többiek azért ünnepelnek, mert legyőzték Jorgét. A valóságban Rossi technikusai bármelyik versenyző ellen ugyanezt tették volna. Találkozók következtek, hogy elmagyarázzák és tisztázzák a dolgokat… Nagy probléma, de remélem, hogy újra megtörténik!”
2009-ben végül Rossi lett a világbajnok, de egy év múlva Lorenzo. 2011-ben, Rossi Brivióval együtt elhagyta a japánokat, amíg előbbi a gyári Ducatihoz ment, ahol két évet versenyzett, addig utóbbi a versenyző akadémiáján segédkezett 2013-ig, ami után a Suzuki MotoGP-projektébe igazolt. 2013-ban Rossi visszatért a Yamahához, ahol továbbra is ott volt Lorenzo. Ez már abba az időszakba tevődik, amikor megjelent Marc Márquez és csak egyszer talált legyőzőre, 2015-ben, amikor a Yamaha párosa folytatott öldöklő küzdelmet a végső győzelemért. Az a bizonyos év rengeteg beszédtémát ad a mai napig, ahol Lorenzo lett a világbajnok.
Pályafutásuk ezután eltérő ívet vett, 2017-től a spanyol háromszoros MotoGP-győztes a Ducatihoz, majd 2019-ben a Hondához ment, ahonnan visszavonult. A Doktor pedig maradt a Yamahánál, de a bajnoki csatákban már nem volt érdekelt. 2021-ben az akkori Yamaha-szatelit SRT-nél rótta a köröket utoljára, ott fejezte be motoros pályafutását. Azonban azóta sem tűnt el a neve, 2022 óta csapata a mezőny részét képezi.









