Az új vezérigazgató szerint ennek a 3 dolognak köszönhető, hogy a KTM kártyavára még nem dőlt össze

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 01. 29.
KTM
Fotó: Red Bull KTM

A KTM jelenleg átszervezés közepén van, miközben megpróbál átvergődni a súlyos pénzügyi válságon, mivel adósságai meghaladják a 2 milliárd eurót. A vállalatnak több száz alkalmazottat kellett elbocsátania, valamint a gyártási szünetet legkorábban március közepéig kellett meghosszabbítania.

Egy nemrégiben Ausztriában tartott meghallgatáson kiderült, hogy 23 potenciális befektető érdeklődött a KTM iránt, és a vállalat 900 millió eurós tőkét remél különböző felektől. Ezt azonban még nem erősítették meg. A KTM jövőjét övező egyik fő bizonytalansági tényező, hogy mi lesz a MotoGP-projektjével, amely a jelenlegi átszervezés értelmében „tervezetten” kivonul a sorozatból.

A múlt héten tartott általános vizsgálati meghallgatás után Neumeister – aki Stefan Pierert váltja a vezérigazgatói poszton – a hírek szerint így nyilatkozott a médiának: „A 90 napos szerkezetátalakítási eljárás második szakaszát befejeztük. És csak három oka van annak, hogy a KTM még mindig életben van: alkalmazottaink fáradhatatlan elkötelezettsége, ügyfeleink hűsége, valamint az, hogy egy bátor és rendkívül professzionális csapat, amely a fizetésképtelenségünket kezeli. Hála az égnek, hogy ez így van.”

Ami a márka motorsportos jövőjét illeti, Neumeister szerint a KTM nemrégiben aratott 2025-ös Dakar-rali győzelme a bizonyíték arra, hogy a versenysportnak továbbra is a vállalat működésének része kell, hogy maradjon.

„A Dakar-rali megnyerése nem csupán egy életjel, hanem fényes bizonyíték arra, hogy a KTM képes a világ legjobb motorkerékpárjait építeni.”

A KTM tavaly megerősítette, hogy a tervek szerint 2025-ben is folytatja a MotoGP-ben.