Bagnaia elmondta, mi okozta a problémát a sprintfutamon

Börcsök Réka2025. 08. 17.
Francesco Bagnaia
Fotó: MotoGP Media

Francesco Bagnaia számára rémálomszerűre sikeredett az Osztrák Nagydíj sprintje: a Ducati kétszeres világbajnoka már a rajtnál problémákba ütközött, és végül fel kellett adnia a versenyt.

A Red Bull Ringen Bagnaia versenyképesnek tűnt a hétvége elején. Csapattársa, Marc Márquez pedig már előre figyelmeztetett, hogy Bagnaia lehet a legnagyobb ellenfél a vasárnapi nagydíjon.

A harmadik rajthelyről induló Bagnaia a rajtnál komoly kipörgést tapasztalt a hátsó keréken, és gyorsan a mezőny végére esett vissza. A nyolcadik körben a 1-es kanyarnál pályaelhagyás miatt az utolsó helyre került, a motor pedig az egyenesekben láthatóan rázkódott, jelezve a technikai problémát.

Bagnaia a verseny után így nyilatkozott: „Nehezen tudom elmagyarázni, de a rajt borzasztóan rosszul sikerült. Már a bemelegítő körön éreztem, hogy valami furcsa a hátsó gumival. Amikor elindultam, a hátsó kerék nagyon pörgött. Három kör után teljesen elkopott a gumi, és az egyenesekben erősen rázkódott a motor. A rázkódás miatt a fék sem működött rendesen, így kénytelen voltam feladni. Őszintén szólva a sprint során semmi sem működött, és most várom, hogy a Michelin elmagyarázza, mi történt, mert úgy érzem, ők maguk sem tudják pontosan.”

Bagnaia nem először szenved gumi-problémától. A Michelin hivatalosan még nem kommentálta az incidens okát.