Bagnaia: „Évekig fog tartani, hogy megemésszem a 2024-es MotoGP-cím elvesztését”

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 04. 07.
Bagnaia
Fotó: Ducati Corse

A kétszeres MotoGP-világbajnok Pecco Bagnaia szerint évekig fog tartani, amíg megemészti, hogy elveszítette a 2024-es világbajnoki címet annak ellenére, hogy abban az évben több futamot nyert, mint bárki más.

A Ducati gyári versenyzője az egész szezonban harcban állt a 2024-es világbajnoki címért a Pramac Ducati riválisával, Jorge Martínnal.

Pecco Bagnaia a tavalyi szezonban 20-ból 11 nagydíjat  nyert, amivel olyan teljesítményt ért el, amit csak kevesen, például Valentino Rossi és Jorge Lorenzo tudtak egy idényben.

Az olasz azonban végül mindössze 10 ponttal maradt le a harmadik királykategóriás koronáról Martín mögött, aki mindössze hármat nyert. A lenyűgöző győzelmi rekordja ellenére Bagnaia bajnoki címét nyolc pont hátrány döntötte el az idény során.

Pecco Bagnaia beismeri, hogy a MotoGP bajnoki címe elvesztése még mindig megviseli:

„A tavalyi szezon még mindig ott van [a fejemben].” – mondta

„Azt hiszem, évekbe fog telni, mire ezt megemésztem. A télen megpróbáltam elemezni, hogy miért nem sikerült megnyernem a bajnoki címet, pedig több futamot nyertem, mint bárki más. Nem sikerült hazahoznom a bajnoki címet, és ezt nehéz volt elfogadni, de viszont fontos volt a karrierem szempontjából, mert ha ilyen helyzetben veszítesz, akkor vagy elsüllyedsz, vagy megpróbálsz tanulni.”

A 2025-ös szezon kezdete sem volt könnyű Bagnaia számára, hiszen eddig minden fordulóban csapattársa, Marc Márquez volt a legjobb, nem csak a sebességet tekintve. Bagnaia a Thai Nagydíjon harmadik lett, míg az Argentin GP-n a negyedik. Az olasz az előszezon óta küzdött azzal, hogy megbarátkozzon a GP25-össel, különösen fékezés közben, bár a múlt hétvégén az Amerika GP-n tett egy lépést előre ezen a téren.

A COTA-n a második helyre készült, de Márquez bukása miatt Bagnaia megszerezte szezonbeli első győzelmét.