Egy kirakós a helyére került, Marco Bezzecchi nem megy sehová, marad az Apriliánál.
A múlt héten csütörtökön elképesztő mennyiségű átigazolásról szóló hír érkezett. A legtöbb pilótának a szerződése lejár az idény végén, nem mellesleg egy új korszak következik, ezzel hatalmas mozgás várható. Fabio Quartararo kezdte a sort, akiről kiderült, hogy a Hondához mehet. Nem sokkal később jött Jorge Martínról egy bejelentés, aki a Yamahával tárgyal a folytatásról. A napot Pedro Acosta zárta, akinek már csak a hivatalos bejelentés várat magára a gyári Ducatinál.
Természetesen a mozgolódások nem álltak meg, szóba került Francesco Bagnaia és Álex Márquez csapatváltása, akikben közös, hogy az Aprilia radarjára kerültek. Az viszont a mai nappal hivatalossá vált, hogy nem lesz teljesen új felállása az olasz márkának, mert Marco Bezzecchivel hosszabbítottak 2028-ig. E bejelentést egy házassági fotóval jelentették be, ahol a tavalyi bajnoki harmadik helyezett összeházasodik az Aprilia idei motorjával. A hatszoros futamgyőztes egyébként nem most először házasodik a csapat motorjával, a tavalyi szezonzárón ezt már megtette.
Ezzel az első dominó hivatalosan is eldőlt, ráadásul egy kelendő hely. Bezzecchi tavaly az egyik legjobb formában lévő motoros volt, aki rendre ott tudott a domináns Marc Márquez mögött motorozni. Miután csapattársa, Martín sérülésből sérülésbe esett, most pedig távozóban, teljesen biztos volt, hogy az olasz magukhoz láncolják hosszú időre.
„Nagyon örülök, hogy további két évre meghosszabbítottam a szerződésemet” – kezdte huszonhét éves pilóta a maláj leánykérés után. „Az első naptól kezdve, amikor aláírtam, az volt a célom, hogy egy hosszú távú projektet építsek fel. Örülök, hogy az egész csapat és a noalei gyár támogatását élvezem. Remélem, hogy sok örömet tudok majd szerezni nekik, ahogyan ők is nekem.”