Bemutatta az utcai pályáját a MotoGP

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 11. 27.
Marc Márquez
Fotó: Charly López / Red Bull Content Pool

Új pályával rukkolt elő a MotoGP.

Nagy port kavart a MotoGP-rajongók között a Dorna vezérigazgatójának, Carmelo Ezpeletának a nyilatkozata, amit a Forma-1-es Las Vegas-i Nagydíjon adott. A spanyol üzletembernek tetszett az esemény lebonyolítása, ami az F1-nek az egyik legkiemeltebb hétvégéje volt. Ebből kedvet kapva a saját sportágát elvinné utcai pályára, mert szerinte nincs akadálya. Azt nem tudni, hogy mely pályákra gondolt, de nem igazán létezik olyan aszfaltcsík, ahol a motorosok biztonságosan tudnának versenyezni a falak között.

Most a MotoGP azonban bemutatta a jövő évre tervezett malajziai utcai pályát, amit a szezon előtti bemutatón fognak igénybe venni. A kétkerekűek csúcsa már idén is követte a Forma-1 példáját, és bajnokság-bemutató napot tartott a szezon előtt. Az eseményre Bangkokban került sor, míg 2026-ra úgy döntöttek, hogy Kuala Lumpurba, a maláj fővárosba költöztetik. A dátumokat már bejelentették, február hatodikán és hetedikén lesz az esemény, közvetlenül a sepangi tesztek után.

A Dorna úgy döntött, hogy a malajziai főváros központjában található ikonikus Petronas ikertornyokat, a felhőkarcolókat választja helyszínül. Az érdekes az, hogy a MotoGP motorok nem csak megcsodálásra lesznek ott, hanem a város utcáin is dübörögni fognak. Az eseményre valódi utcai pályát építenek, ahol a versenyzők a rajongók örömére egykerekezni és stoppie-zni fognak és gumit égetni. A GPOne szerint a pálya, amely egy mérföld hosszú lesz, és egy négyszáz méteres egyenes szakasszal rendelkezik. A területen ideiglenes tribünöket is építenek, valamint egy boxutcát.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

GPOne.com (@gponedotcom) által megosztott bejegyzés