Brivio tajtékzott a dühtől a Trackhouse-boxban: „Kockáztattunk és mi jó döntést hoztunk…”

Az austini káosz közepette Davide Brivio dühöngött a Trackhouse Racing boxában. Az olasz nem tudta elhinni, mi történik a MotoGP rajtrácsán.
Davide Brivio, aki a Forma-1-es kitérője után a 2024-es szezon kezdetén vette át az újonnan alakult Trackhouse Racing csapat irányítását, évtizedek óta tartó pályafutása alatt nem tapasztalt ilyen bizarr helyzetet.
A felvezető kör megkezdése előtti utolsó pillanatokban a Ducati gyári versenyzője, Marc Márquez rajtlázadást szított azzal, hogy lefutott a rajtrácsról. A helyzet másodpercek alatt olyannyira elfajult, hogy a verseny szervezői biztonsági okokból kénytelenek voltak törölni a szabályos rajteljárást – és újraindítani a versenyt.
Márquez ezzel kielégítette a versenyzők többségének érdekét, akik az utolsó percekben rosszul döntöttek a gumikkal kapcsolatban. A Trackhouse Racing már az eredeti rajtprocedúra idején is száraz abroncsokkal állt a pályán.
Brivio még az újraindítás előtt kiakadt: „Hogy őszinte legyek, nagyon bosszús vagyok, mert így nem lehet egy verseny rajtját kezelni!”
„Kockáztattunk és jó döntést hoztunk, és amikor eljött a rajt ideje, mindent leállítottak, mert néhány versenyző elhagyta a rajtrácsot – azok, akik rossz döntést hoztak! Miért nem engedték, hogy a helyes döntéssel induljunk a versenyen? Most minden elveszett. Kockáztattunk, jó döntést hoztunk, és most minden … Mindegy …”.
Az olasz felháborodása érthető. Hiszen ha a versenyszervezők szigorúan betartották volna a szabályokat, és időben, esőfutamként indították volna a versenyt, akkor a kilenc versenyző, köztük Marc Márquez, a boxutcából kezdte volna a bemelegítő kört.
Ai Ogura is lehajtotta a fejét: „Azt hiszem, ez szégyen a csapatomra nézve, mert jól döntöttek” – mondta csalódottan a 24 éves versenyző. „Végül is ez történt: Aki jól döntött, az nem nyert semmit, aki pedig rosszul döntött, az nem vesztett semmit”.









