Döntés született a rajtbaleset ügyében, amiben Mir megsérült

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 05. 12.
MotoGP Francia Nagydíj rajt
Fotó: Gold&Goose / Red Bull Content Pool

A MotoGP Francia Nagydíjának a rajta után volt egy tömegbaleset, ahol három pilóta volt érintett.

Kiváló futamot hozott a Le Mans-i pálya, ahol meglepetés győzelem született. A hazai hős Johann Zarco nyerte a futamot esős körülmények között, de közel volt ahhoz, hogy ez ne így történjen.

Ugyanis a rajt után a hármas kanyarba érve a Tech3 KTM versenyzője, Enea Bastianini elmérte a féktávot, és becsúszott Francesco Bagnaia elé, akit ezzel kiütött. Majd a láncreakció következtében az éppen érkező Joan Mirnek korrigálnia kellett, de a mellette érkező Zarcón támaszkodott meg, aztán elesett. Amíg a későbbi győztes hatalmas mázlival továbbment, addig a két olasz vissza tudott szállni a motorjára és a mezőny után eredni, viszont Mir a kezét fájlalva lement a pályáról.

A versenybírók a futam közben nem foglalkoztak az esettel, mert volt dolguk bőven. Nem sokkal a futam leintése után jött a közlemény, hogy Bastianini felelőtlen motorozás miatt a soron következő nagydíjon (Brit Nagydíj) egy hosszú körös büntetést kell letöltenie.

Az olasz pilóta versenyen az összes létező módon vétett a szabályok ellen. Először a motorcsere miatt kapott duplán letöltetendő hosszú körös büntetést, majd amiért újabb hosszú körös büntetést kapott, akkor a pályahatárok nem betartása végett. Ennek ellenére bejött tizenharmadiknak, maga mögött hagyva Bagnaiát, aki pont nélkül zárt.

A futam közben már jött a hír, hogy a spanyol motorost a pálya orvosi központjába vitték kivizsgálásra, majd a közeli kórházba. A futam után jött a hír, hogy a hondás nem úszta meg sérülés nélkül. A Honda későbbi tájékoztatásában erősítette meg:

„Joan Mir szerencsétlenül járt a versenyen, az első sikánban utolérte Bagnaia, Zarco és Bastianini. Súlyosan elesett, amiért a 2020-as MotoGP világbajnokot a helyi kórházba szállították további vizsgálatokra. Jobb kezén törést szenvedett és nyakfájdalmai vannak. Állapotáról a következő napokban adunk tájékoztatást.”

Mir számára így továbbra sem ért véget a vesszőfutás. Az előző hétvégéken erős versenyeket futott, amíg nem esett el. A versenyző többször kijelentette, ha nem tudja befejezni a versenyeket, nincs miről beszélni. A Francia Nagydíjon egy újabb jobb eredmény után mehetett volna, mert a sprinten bíztató volt a tempója. Természetesen értelmetlen feltételezésekbe bocsátkozni, mert a trükkös körülmények mindenkit megzavartak.