Eddig a Honda legjobbja volt Zarco, aki elvesztette önbizalmát a motor iránt

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 30.
Johann Zarco
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Komoly formahanyatláson megy keresztül Johann Zarco.

Johann Zarco igazán nehéz hétvégét tudhatott le a Balaton Parkban, ahol mind a sprinten, mind a főfutamon kiesett. A francia motoros az idényben a legjobb hondás, a kilencedik helyen áll a bajnokságban, de az utóbbi futamokon a teljesítménye visszaesett. A Magyar Nagydíjon sem tudott javítani a nem túl szép sorozatán, és mielőbb szeretné elfelejteni a balatoni hétvégét.

„Egy felejthető hétvége! Nagyon nehéz elfogadni, hogy a hétvége végén nem szereztünk pontot, és ráadásul már nem is érzem a motort.” – mondta a kétszeres futamgyőztes többek között a Motorsportol.hu-nak a hétvége vasárnapján.

A Honda azonban egyre jobban felkapaszkodik, és a gyári csapat szárnyált a hétvégém. Meglepő volt, hogy éppen a Zarco távozott pont nélkül Magyarországról. Ennek eredménye az lett, hogy a gyári Honda, megelőzte az LCR-t a csapat bajnokságban. Hogy Luca Marini és Joan Mir erős eredményekre volt képes, amíg Zarco nem, az oka egyértelmű. A Honda a legjobb versenyzőjét nem akarta terhelni új fejlesztésekkel, ezért nem változtattak a francia motorján.

„Mivel sok pontot gyűjtöttem, a Honda úgy döntött, hogy nem szabad túl sokat változtatni a motoromon. A meglévő felszereléssel kell boldogulnom. Ezért néhány verseny óta a mi motorunk eltér a gyári csapat pilótáinak motorjától. Nekik néhány új alkatrész a rendelkezésükre áll. Pontosan melyek ezek, nem tudom. A műszaki részletekbe nem vagyok beavatva. De az egyértelmű, hogy egyre nehezebb lesz legyőzni őket.” – mondta.

Hogy ez csak az új alkatrészek hiányának vagy a motorjába vetett bizalom hiányának tudható be, azt Zarco nem tudja.

„Talán mindkettőnek köszönhető. Marini és Mir az első naptól kezdve Spielberg óta feljövőben vannak. Amikor a versenyek ilyen gyorsan követik egymást, ez az érzés hatással van a következő hétvégére is. Ráadásul az elmúlt hétvégéken jobb időmérős eredményeket értek el, mint én. Mivel, ha a tizennyolcadik helyről indulsz, akkor végül nem lehet jó eredményt elérni.” – értékelt a francia.

A Honda új fejlesztéseivel kapcsolatban Zarco azt mondta, hogy egyelőre még nem próbálja ki.

„Talán, de Barcelonában még nem. A pálya elrendezése nekem megfelel. Szoktam ott jó eredményeket elérni.” – zárta.