Egy év kihagyás után visszatér a MotoGP egyik legsikeresebb szponzora

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 10. 24.
Pol Espargaró, Honda, Repsol
Fotó: Mauro Talamonti / Red Bull Content Pool

Nem maradt sokáig motorzás nélkül a márka.

Arról mi is beszámoltunk, hogy a MotoGP-ben évtizedekig jelen lévő Repsol visszatérhet a világbajnokságba. A spanyol vállalat nem a királykategóriában szeretett volna újra érdekelt lenni, hanem a Moto2-ben és Moto3-ban, ahol a csapatokat látnák el kenőanyagokkal.

Ez most már hivatalossá vált, és a Repsol egy éves kihagyás után visszatér. A MotoGP-ben a gyári Hondával fonódott össze évekig, azonban a tavalyi év végén elváltak útjaik. Így, ha nem is teljesen, de valamilyen formában találkozhatunk a Repsol nevével.

„A MotoGP rajongói már ismerik a Repsol nevét a sportágban elért kiváló eredményeiről és sikereiről, ezért büszkék vagyunk arra, hogy a Repsol visszatér. Tudjuk, hogy a Moto2 és a Moto3 kenőanyag-beszállítójaként a versenyzők és a csapatok a legjobb minőségű technológiát kapják, és nagyszerű hír, hogy a márka a nagydíj névadó szponzorává válik, és a nevét a pályára is felírják. Mivel a MotoGP továbbra is lenyűgöző növekedést mutat, nincs jobb alkalom, hogy a Repsolt hivatalos partnerként üdvözöljük, és együtt új fejezetet írjunk.” – mondta a visszatérésről Dan Rossomondo, a MotoGP jogtulajdonosának, a Dornának a kereskedelmi igazgatója.

Az új szerepvállalás új korszakot jelent a spanyol márka számára, és igazgatója, Clara Velasco szerint tudatosan megtervezték a lépéseket.

„Ez az új partnerség a MotoGP-vel jelentős lépés globális növekedési stratégiánkban. Örömmel térünk vissza a sportba, és örülünk, hogy ilyen igényes környezetben bizonyíthatjuk kenőanyagaink minőségét és teljesítményét. Ez a megállapodás lehetővé teszi számunkra, hogy továbbra is innováljunk és fejlesszük termékeinket, hogy a legjobbat nyújthassuk ügyfeleinknek.” – mondta Velasco.