Egy kevésbé izgalmas futam után simán nyert Razgatlioglu, amíg Bulega nem kockáztatott

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 05. 17.
Toprak Razgatlioglu
Fotó: Lukasz Swiderek/PSP/FIM

Nem a legnagyobb izgalmakat hozta az első cseh futam, ahol a várt csata a két nagy között elmaradt.

Az időmérőt Toprak Razgatligolu nyerte Nicolo Bulega előtt, így a két nagy újra egymás mellől rajtolhatott, és bár kilátásban volt egy csata kettejük között, ismeretes, hogy Bulega a péntek folyamán bukott, így az olasz bajnoki éllovas nem 100%-osan indult neki a hétvége lényegi részére.

A piros lámpák kialvását nagyon könnyedén vette Bulega, elsőként fordult el az első kanyarban. Razgatlioglu árnyékként követte, de az első körben nem indított támadást. Az első kanyarban volt egy baleset is, amibe belekeveredett Álvaro Bautsita, Andrea Locatelli és Michael van der Mark. A kétszeres bajnok spanyol tovább tudott menni, de nagyon visszaesett, ahogy van der Mark is, viszont a yamahás kiesett.

A második körre fordulva már a szokásos forgatókönyv lépett érvénybe, Bulega és Razgatlioglu ellógott a mezőnytől. Danilo Petrucci már komolyabb lemaradással követte őket, majd tőle szintén hátránnyal jött a két Lowes testvér, Alex és Sam sorrendben. Jonathan Rea jól jött ki a rajt utáni kalamajkából, feljött a hetedik helyre, Iker Lecuonát követve. Közben van der Mark behajtott a boxba, és kiállt a futamból.

Az első helycsere az élen a negyedik körben történt, az első kanyarban bevállalós előzést csinált a török. A mezőny sűrűjében sem unatkoztak a srácok, Reát megelőzte Yari Montella, később Xavi Vierge is, Bautista pedig próbált felkapaszkodni a legjobb tízbe.

Tizenöt körrel a vége előtt a címvédő elkezdett egy kis előnyt kiépíteni Bulegával szemben, akiről nem lehetett tudni, hogy szándékosan nem megy utána. Megtehette, hiszen komoly előnnyel rendelkezik a bajnokságban, így egy második hely sem lenne rossz. Három körrel később a BMW-s előnye már másfél másodperces volt, nem mellesleg dobálta a leggyorsabb köröket. Amíg a futam egy kicsit leült, addig a Lowes tesók előzték egymást, és Bautista már nyolcadik volt.

Szép nyugodtan csordogált a futam, első öt helyen nem volt változás, mindenki bizonyos távolságból követte egymást. Viszont Bautista öt körrel a leintés előtt már a hatodik helyért ment Lecuonával. Végül egy körrel később lesimázta hondás honfitársát és jelezte, hogy hiába volt benne egy balesetben, a motorjával tud kemény tempót diktálni. Ekkor gyorsabb volt, mint a futam első helyezettje. Az utolsó körig továbbra is Bautista szolgáltatta a műsort. Sam Lowest is elkapta és levadászta.

Razgatlioglu győzelmét azonban nem veszélyeztette Bulega, magabiztosan húzta be a csehországi első futamot. Bulega a második lett, ahogy az időmérőn, és Petrucci is bejött harmadiknak, ahová kvalifikálta magát. A negyedik helyet megőrízte Alex Lowes, aki a Bimotának egy nagyszerű eredményt hozott a konyhára, Bautista pedig nagyot mentett, aki ötödik lett. Sam Lowes lett a hatodik, mindkét Honda a tízben végzett, Lecuona a hetedik, Vierge a kilencedik helyen. Továbbá, ki kell emelni még Montellát, akinek sikerült a jó eredmény, bejött nyolcadiknak, ahogy Rea is végre pontot szerzett, a tizedik helyen.

A végeredmény: