Elárulta Steiner, hogy miért választotta a MotoGP-t

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 09. 14.
Enea Bastianini, Maverick Vinales, Hervé Poncharal, Günther Steiner, Richard Coleman, Ezpelata
Fotó: Rob Gray (Polarity Photo)

Nyomós indok miatt inkább a MotoGP-t választotta Günther Steiner.

A múlt heti Katalán Nagydíjon lett hivatalos, hogy Günther Steiner egy befektetői csoporttal megveszi a Tech3 csapatát. Ugyan most a Forma-1-ben rocksztárrá vélt Steiner nem csapatfőnök lesz, hanem vezérigazgató, bizonyára a legtöbb futamon ott lesz. Richard Coleman váltja majd Hervé Poncharalt, aki nem szakad el teljesen a csapattól.

A 60 éves Steiner eddig pályafutása során csak autókkal foglalkozott, hiszen dolgozott a raliban, a NASCAR-ban és a Forma-1-ben. Sokak fantáziáját megmozgatta, hogy ezek után miért váltott a motorozásra.

„Hogy miért nem egy újabb projekt a Forma-1-ben? Először is, azt mondanám, hogy a MotoGP mindig is érdekelte a fantáziámat, de soha nem volt rá időm. Úgy gondolom, hogy a Forma-1-ben már mindent elértem. Elég sokáig ott voltam, ezért valami újat akartam csinálni. Mindig is szeretem az új kihívásokat. Mint például amikor még a Forma-1-ben voltam érdekelt, és az Egyesült Államokba költöztem, hogy NASCAR-csapatot vezessek. A Forma-1 fantasztikus, de nem ez az egyetlen dolog, amit a motorsportban lehet csinálni.” – mondta Steiner, hogy miért döntött a MotoGP mellett.

Coleman elárulta, hogy Steinernek több álláslehetősége is volt az F1-ből, de miután a Haas két évvel ezelőtt úgy döntött, hogy nem újítja meg a szerződését, olyan pozíciót keresett, ahol teljes mértékben irányíthatja a sorsát.

„Günthernek számos ajánlata és apróbb feladata volt a Forma-1-ben, de mindketten olyan környezetben dolgoztunk, ahol feszült volt a kapcsolatunk a munkatársainkkal. Egyszerűen csak olyan dolgot akartunk csinálni, ami teljes mértékben a mi feltételeink szerint zajlik, és amely felett teljes ellenőrzésünk van. Tehát, ha öt éves távlatban nézzük, nagyon izgatottak vagyunk, hogy mit tudunk elérni ebben a paddockban. Teljes alázatossággal állunk hozzá, és egy ideig tanulnunk kell, de nem csak a számokat akarjuk növelni. Tehát olyan projektet kell keresnünk, amelyben úgy gondoljuk, hogy hosszú távon sikeresek lehetünk.” – mondta a projektről a jövő évtől csapatfőnökként szereplő Coleman.

A hatalomátvétel a 2026-os évtől szól, így Steinert egyelőre még csak nézőként láthatjuk a MotoGP futamain.