Szombaton minden Toprak Razgatlioglu és Nicolo Bulega csatájáról szólt. A vasárnapi első futamon szintén ők csinálták a műsort.
Ahogy tegnap, ismét a ducatis rajtolt jobbat, és a címvédő visszacsúszott pár pozíciót. A mezőny vigyázott egymásra, és nem volt baleset az első körben. Egy kör kellett Razgatlioglunak, és már is Bulegán volt. A rajt után Álvaro Bautista volt az, aki a legtöbbet jött fel a rajthelyéhez képest, szám szerint négyet.
Razgatlioglu türelmesen várt a lehetőségre, majd négy kör telt el, és a BMW-s megelőzte riválisát. Mindeközben megfutotta a versenyen a leggyorsabb kört 1:39:441-gyel, amivel egy rekordot állított fel.
A mezőny további részében nem volt túlságosan sok mozgás. Bautista zárkózott nagy tempóban az élen motorozó kettősre, de a harmadik helyen megállt. Őt egy másik ducatis Danilo Peturcci követte, majd Andrea Locatelli volt az ötödik, a Yamahával.
Az utolsó körre megint nagyon közel volt egymáshoz Razgatlioglu és Bulega. Az olasz hiába volt ezredekre a töröktől, nem tudta megelőzni. Így hasonlóan a szombati futamhoz, ugyanolyan végkimenetellel ezredmásodpercekkel, Razgatlioglu nyert Bulega előtt. Ezzel pályafutása ötvenkilencedik győzelmét aratta, a huszadikat a BMW motorjával.
Bautista lett a harmadik, ezzel életben tartotta a bajnoki esélyeit. A negyedik Petrucci lett, így az első négy helyet Ducati foglalta el. Ötödiknek Locatellit intette le a kockás zászló. A legjobb hondás Xavi Vierge lett a nyolcadik helyen, egyből jött mögötte a csapattársa, Iker Lecuona.