Fejjel csapódott az aszfaltba világbajnok Sepangban, kórházba kellett szállítani (videó)

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 02. 05.
Martín
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Jorge Martín számára a hivatalos teszt első napja korántsem indult ideálisan. Két órával a kezdés után az Aprilia gyári versenyzőjének két bukása is volt. A második azonban olyan erőteljesre sikeredett, hogy a spanyolt kórházba kellett szállítani.

Nem sokkal délelőtt 10 óra után a MotoGP világbajnoka, Jorge Martín a terveknek megfelelően a sepangi pályára hajtott az első edzésre. A spanyol ugyanazzal a géppel kezdett, amellyel Barcelonában debütált. Az Aprilia úgy döntött, hogy a két újonc először a referenciagéppel szerezzen önbizalmat és tapasztalatot.

A terv rosszul sült el. Alig egy órával később, 11:03-kor a világbajnok először repült le az RS-GP-ről. A baleset az 1-es kanyarban történt. Rövid szünet után folytatódtak az események – a MotoGP-bajnok számára is. Ám még ugyanebben az órában elszenvedett még egy bukást a 2-es kanyarban, ami komoly highside-ot eredményezett. Az edzést néhány percre meg is szakították.

Az Aprilia csapata szerint Martínt a közeli nilai kórházba szállították. A spanyol fájlalta a bal lábát és a jobb kezét.

A világbajnokon kívül eddig egyetlen más versenyző sem bukott. Érdekesség: a háromnapos shakedown alatt sem dokumentáltak bukást a pályán.