Gyógyfürdő vagy balatoni pancsolás? Gulyásleves vagy farsangi fánk? – Így válaszoltak a MotoGP versenyzők!

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 22.
Fermín Aldeguer, Marco Bezzecchi, Joan Mir
Fotó: MotoGP

Magyarországgal kapcsolatos kérdésekre válaszoltak a versenyzők.

A MotoGP-ben minden csütörtöki sajtótájékoztató végén szokás egy játékot játszni, ez a Balaton Parkon sem volt másképp. A mostani kis móka Magyarországgal volt kapcsolatos, ahol egy választós feladat elé állították a sajtótájékoztatón résztvevő Fermín Aldeguert, Marco Bezzecchit és Joan Mirt. Így ők válaszoltak a gulyáslevest, a balatoni fürdőzést és hasonló magyaros dolgokat érintő kérdésekre.

Első kérdés: Vásárolni a budapesti Központi Vásárcsarnokban vagy átbiciklizni a Lánchídat?

Marco Bezzecchi, aki a biciklizést választotta: “Azért, mert utálok vásárolgatni…” 

Fermín Aldeguer szintén utóbbit: “Szeretem az ilyesmi dolgokat. Viszont, ha barátnőmmel vagyok akkor a piacra megyünk.” (nevet)

Joan Mir sem válaszott másképp: “Ha biciklizni megyek, akkor tovább is mehetek. A kerékpározás mindig is jobb időtöltés, mint a vásárlás.”

Második kérdés: Fürdőzés a Széchenyi gyógyfürdőben vagy a Balatonban?

M.B.: “A Balaton. A természet elég menő, természetesen a gyógyfürdő is oké, de most nincs csajom, akivel a strandra menjek, így a tavat választom.”

F.A.: “Balaton. Nagyon szép hely. 

J.M.: “Balaton, mert a természet miatt elég szép a tó. Szóval miért ne?”

Harmadik kérdés: Felfedezni népi szokásokat egy Skanzen Múzeumban vagy sétálni a budapesti Parlament körül?

M.B.: “Miért ne fedezhetnék fel nép szokásokat a Skanzenben?” (többszöri próbálkozás után mondta ki helyesen)

F.A.: “Parlament. Szeretek sétálni, szeretném megnézni a város azt a részét is. Jól néz ki, ezért.”

J.M.: “Én is a múzeumot gondolom, lehet Marcóval megyek.” (nevet)

Negyedik kérdés: Melyik jobb, farsangi fánkot enni egy kávézóban, vagy egy magyar étteremben gulyáslevest enni?

M.B.: “A gulyás fantasztikus, csak most az idő nem éppen a legjobb hozzá, mivel forróság van. Én azonban szeretem, szóval ezért, és itt mindenbizonnyal jobb mint máshol a világban.”

F.A.: “Sosem próbáltam a gulyást, a fánk mindig jó.”

J.M.: “A gulyás csípősnek tűnik, ezért inkább a fánk.”