Hatalmasat bukott Márquez, közel kétszáznál dobta el

Az első pályára gurulásnál csúnyát esett Marc Márquez.
A hírhedt Brazil Nagydíj után egy héttel nem messze folytatódik a MotoGP, az amerikai COTA-n. A texasi aszfaltcsík – ahol korábban volt probléma, azonban most elvileg nincs – többnyire Marc Márquez sikereinek helyszíne, ahol rendre jól teljesít. Ezért a szezon harmadik futamán akár átszakadhat a gát, és megszerezheti az első győzelmét a címvédő.
Viszont a hétvége nem úgy indult a számára, ahogyan azt ő akarta. Az első szabadedzésen a tízes kanyarban 192 kilométer per órás tempónál eldobta a vasat, és nagy sebességgel a kavicságyba zuhant. Ekkor belengették a piros zászlót, mivel a motor a tecpro-falba csapódott, és azt meg kellett javítani. A kilencszeres világbajnok először nehezen, de szerencsére a saját lábán hagyta el a helyszínt, ami után egyből az orvosi központba igyekezett. A bukás során a bal könyökére esett, ami abból szempontból „szerencsésebb”, hogy nem a sokat műtött jobb vállára kapott ütést.
A kivizsgálás után mindent rendbe találtak nála, és egyből visszatért a pályára. Végül a negyedik helyen futott be az első kiguruláson, amit nagy fájdalmak közepette fejezett be. A második szabadedzés előtt a Ducati csapatmenedzsere, Davide Tardozzi megosztotta pilótájának friss állapotát, a jelek szerint nincs ok az aggodalomra: „Marc megsérült a jobb karján és a bal kezén. Nincs semmi törés. Csak a bőre sérült meg. Újra tud motorozni, de biztosan fájdalmas.”









