Hivatalos: Marc Márquez idén már nem versenyez

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 10. 23.
Marc Marquez
Fotó: Ducati Corse

Marc Márquez idén már nem ül motorra.

A Maláj Nagydíj előtt a Ducati bejelentette, hogy Marc Márquez az idei szezonban már nem fog elindulni. Az idei évet már megnyerő motoros az Indonéz Nagydíjon akadt össze Marco Bezzecchivel, aminek következtében mindketten elestek. A kilencszeres világbajnoknak a kulcscsontja bánta, ami eltört, ezért kényszerpihenőre ment.

Korábban is felmerült, hogy az idei szezonban már nem indul Márquez, hiszen már megnyerte, és a sérülése is hosszú felépülési időt követel. Eddig csak az Ausztrál és a Maláj Nagydíj kimaradása volt hivatalos, most azonban eldőlt, hogy idén már nem látjuk a pályán.

„Az orvosi csapat megerősítette, hogy a sérülés klinikai lefolyása normális, de nem vesz részt a Portugál és a Valenciai Nagydíjon, ahogy az azt követő tesztnapon. Marcnak négy hétig teljesen mozdulatlanul kell tartania a karját, mielőtt megkezdődne a rehabilitáció, így lehetetlen elképzelni, hogy még ebben az évben visszatérjen a versenyzéshez.” – írta a Ducati a közleményben.

Márquez röviden nyilatkozott, de szerinte nem szabad, hogy a sérülése beárnyékolja a szezont:

„Ez nem árnyékolhatja be és nem szabad, hogy elfeledkezzünk az idén elért nagy célról. Ismét világbajnokok lettünk, és hamarosan mindannyian együtt ünnepeljük ezt. Köszönöm minden rajongónak a kedves üzeneteket. A Ducatinak és minden szponzornak pedig a támogatást és a megértést.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

MotoGP™ (@motogp) által megosztott bejegyzés


Márquez már Japánban világbajnok lett, így a sérülése miatt már felesleg lett volna kockázatot vállalnia. Maláj Nagydíjon is Michele Pirro fogja helyettesíteni a harminckét éves versenyzőt, akit még a későbbiekben akár a Superbike-világbajnokság idei második helyezettje, Nicolo Bulega is pótolhatja.