Hivatalos: Még ma kés alá fekszik Martín, ugrott a szezonnyitó

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 02. 25.
Martín
Fotó: MotoGP Media

Folytatódik a dráma az Aprilia gyári csapata körül: most már hivatalosan is megerősítették, hogy Jorge Martín újabb súlyos sérülést szenvedett, így nem lesz ott a szezonnyitón.

Jorge Martín újra megsérült. A világbajnok egy edzésbalesetben három különböző helyen szenvedett törést. Orsócsont, kézközépcsont és lapockacsont. Súlyosabb a helyzet, mint korábban.

Kedden (február 25-én) újabb műtéten esik át a barcelonai Dexeus klinikán. Ez azt jelenti, hogy Martín biztosan kihagyja a világbajnoki nyitányt. A sérülések súlyossága miatt a következő, argentin és amerikai hétvégék is bizonytalanok.

Annak érdekében, hogy biztosítsa részvételét a Thai Nagydíjon, Jorge Martín és csapata úgy döntött, hogy lemond a burirami tesztről. Ennek célja az volt, hogy Martín a lehető legjobban felépülhessen a február 7-én, a sepangi teszt első óráiban történt edzésbalesetét követő műtétjeiből.

A madridi hosszú médiacsend után nemrég magabiztosan jelentkezett otthonából, Andorrából. A terv eredetileg az volt, hogy jövő csütörtökön, február 27-én érkezik az orvosi központba, ahol engedélyt kap. Ám, ez a fentiek fejében nem fog megvalósulni.

Ahogy a burirami teszten, úgy Thaiföldön is Lorenzo Savadori helyettesíti majd Martínt.