Igazán érzelmes pillant Marc Márqueznek: „Sírtam a sisakban, alig láttam a féktávokat!”

Börcsök Réka2025. 09. 29.
Marc Márquez
Fotó: PSP / Lukasz Swiderek / FIM Pictures

Marc Márquez 2025-ben hibátlan szezont teljesített, amelynek csúcspontját a japán futam jelentette. Elképesztő sorozata után immár kilencszeres világbajnokként élheti mindennapjait.

Marc Márquezt lehet szeretni vagy nem szeretni, de egy dolog vitathatatlan: páratlan tehetsége és hihetetlen küzdeni tudása. Az elmúlt években élete legnehezebb időszakát élte át, mégsem adta fel, és most végre megtérült minden erőfeszítése. Japánban bebiztosította világbajnoki címét, a történelmi pillanatban pedig érthetően magukkal ragadták az érzelmek.

Még mielőtt Marc Márquez áthaladt volna a célvonalon a Japán Nagydíjon, hogy hetedszer is világbajnok legyen a királykategóriában, már könnyek csordultak végig az arcán a sisak alatt.

„Ma egyszerűen nem tudtam visszatartani az érzelmeimet” – mondta mosolyogva Márquez, aki az utolsó körben több másodpercet is veszített győztes csapattársával, Francesco Bagnaiával szemben. „Sírtam a sisakban, alig láttam a féktávokat!”

A 32 éves spanyol pályafutása két véglet között zajlott. 2010 és 2019 között szinte megállíthatatlan volt: tíz idényből nyolcban világbajnok lett, köztük hatszor a MotoGP-ben. Már újoncként történelmet írt, hiszen minden idők legfiatalabb királykategóriás bajnoka lett.

Az összeomlás, majd visszatérés

Aztán 2020-ban minden összeomlott. A jerezi bukás és a túl korai visszatérés után jöttek a műtétek, a törések, a kettős látás. „Hat éve még azt sem tudtam, mi az a szenvedés. Csak a győzelmek ízét ismertem. Persze voltak sérüléseim, de három-négy hónap alatt mindig visszatértem és újra nyertem. Most viszont négy év alatt négyszer műtötték ugyanazt a karomat, közben más csontokat is eltörtem, kétszer meg kettős látással küzdöttem. Ez pokolian nehéz időszak volt.” – nyilatkozta.

Márquez végül szakított a Hondával, majd 2024-ben a Gresini Ducatinál kezdett új fejezetet, szerényebb háttérrel, de annál nagyobb elszántsággal. Teljesítménye annyira meggyőző volt, hogy a gyár 2025-re őt választotta Jorge Martín helyett Bagnaia csapattársának. És Márquez visszahódította a trónt. „Most békében vagyok önmagammal. Mindent elértem, de a bennem égő tűz ugyanaz, mint régen!”jelentette ki, hozzátéve, hogy szerződése 2026 végéig érvényes.

Márquez ezzel egyszerre lett a MotoGP-korszak legfiatalabb és legidősebb bajnoka. Az idényből még öt futam hátra van, így akár meg is döntheti saját 2014-es rekordját (13 győzelem). Eközben öccse, Álex Márquez a bajnoki második helyért küzd Bagnaiával, aki 66 pontra megközelítette őt.