Így vélekedik Márquez arról a motorról, mellyel világbajnoki esélyei is lehetnek 2025-ben

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 11. 20.
Márquez
Fotó: Ducati Corse

A 2024-es szezon utáni első teszt a MotoGP előszezonjának egyik legjobban várt pillanatához szolgáltatott hátteret. Marc Márquez hivatalosan is bemutatkozott a Ducati gyári csapatnál, feltűnő piros szettben az új GP25-össel.

Az első körök után a spanyol versenyző megosztotta benyomásait új csapatával, megerősítve azt, amit a Ducati már előre jelzett. A Ducati csapatfőnöke, Davide Tardozzi elárulta Márquez hogyan vélekedett, miután az első körök után visszatért a bokszba.

„Erre számítottunk. Azt mondta nekünk, hogy sokkal könnyebb a kanyarokban. A motor is egy kicsit lineárisabb fékezéskor. Minden olyan, ahogy vártuk a motortól.”

Tardozzi hangsúlyozta, hogy a javulás nagy része a Desmosedici 2023-as és 2024-es verziója között végzett fejlesztéseknek köszönhető.

„A nagy lépés a 2023 és a 2024 között történt. Úgy gondoljuk, hogy az első futamtól kezdve ott leszünk az élmezőnyben. Nagyon bízunk a versenyzőinkben.” A csapat azonban nem becsüli le a riválisokat, különösen azokat, akik egykor a struktúrájához tartoztak.

Márquez szerződtetésével a gyári csapathoz olyan prominens versenyzők maradtak ki, mint Jorge Martín, aki most az Apriliánál van, Enea Bastianini, aki a KTM-nél debütál, és Marco Bezzecchi, aki szintén az Apriliánál lesz.

Tardozzi elismeri ezeknek a versenyzőknek a minőségét: „Jorge, Enea és Bezzecchi gyorsak lesznek. De bízunk a srácokban, és elégedettek vagyunk a felállásunkkal.”

Márquez első benyomásaival a GP25-ösről és a technikai munkálatok megkezdésével a Ducati egy újabb évre készül, amelyben a bajnokság élmezőnyében szeretne maradni. A montmelói teszt csak a kezdete egy izgalmasnak ígérkező előszezonnak, ahol a megújult gyári csapat és a versenyzők sora a Desmosedicit a legmagasabb szintre kívánja emelni. Tardozzi szerint a cél egyértelmű.

„Dolgozzunk a tél folyamán a kulcsfontosságú területeken, és érkezzünk Sepangba úgy, hogy a kezdetektől fogva harcra készen álljunk”.