Keményen beszólt a világbajnokságnak Bulega: „A Superbike a Moto2-nél jobb felkészülés a MotoGP-re”

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 11. 07.
Nicolo Bulega
Fotó: Ducati Corse

Nicolo Bulega szerint a Superbike-ban jobban fel lehet készülni a MotoGP-re.

A hétvége egyik nagy sztorija lesz, hogy a Superbike idei ezüstérmese, Nicolo Bulega átmegy a MotoGP-be a Portugál Nagydíjra. Ez azért valósulhat meg, mert Marc Márquez a maradék futamokon nem tud elindulni sérülése miatt, így kell helyettes.

Bulegánál – ahogy Toprak Razgatlıoğlut korábban – sokat emlegetik, hogy átmehet a MotoGP-be a Superbike-on keresztül. Az olasz motoros 2022-ben váltott a Superbike világára, több sikertelen Moto2-es év után. A Supersport világbajnokságban kezdte a Ducatival, amit második próbálkozásra megnyert. Aztán tavaly lépett fel a Superbike-ba, ahol már az első futamát behúzta, miközben jelezte, ő nem egy elkallódott tehetség. Bulega idén a második szezonját töltötte a Superbike-ban, és másodjára is alulmaradt Razgatlıoğluval szemben, viszont jövőre már a nagy riválisa a MotoGP-ben lesz érdekelt, így a legnagyobb esélye az övé a végső győzelem megszerzésére.

Az nem egy új keletű dolog, hogy a gyorsaságimotoros-világbajnokság nevelőszeriáiban sokan nem tudnak kiteljesedni, ezért kategóriát váltanak, ahol kivirágzanak. Bulega esetében sem volt ez másképp, aki most elárulta, hogy Superbike jobb felkészülés a MotoGP-re, mint a Moto2:

„Úgy gondolom, hogy a Superbike nagyon jó arra, hogy sok mindent megtanulj, és felkészülj a MotoGP-re. A Moto2-nél jobb felkészülés. Mert a Superbike-ban sokkal több elektronika van. Így elkezdhetsz tanulni valamit a MotoGP-hez. A motor teljesítménye is sokkal nagyobb, mint a Moto2-ben, így a motorral sokkal közelebb vagy a MotoGP-hez. Megpróbálsz megtanulni olyan motorral versenyezni, amelynek fékezéskor szinte ugyanolyan a sebessége és a súlya, mint a MotoGP-ben. Szóval szerintem a Superbike jobb iskola a MotoGP-hez, mint a Moto2.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Ducati Corse (@ducaticorse) által megosztott bejegyzés


A huszonhat éves versenyző 2026-tól a Ducati MotoGP csapatának a hivatalos tesztpilótája lesz, így elsőkézből segíti a gyárat a 2027-es szabályváltozás átállásában, amikor 850 köbcentis motorok lesznek, és nem Michelin, hanem Pirelli gumikkal fognak versenyezni.

Még ugyan nem a jövőre, de Jerezben tesztelt Bulega, ahol kevesebb, mint harminc kört tett meg a Desmosedicivel vizes körülmények között, ami után elismerte, hogy jelentős a különbség a MotoGP és a Superbike között:

„Szerintem nincs egy különleges dolog, ami különbözik. Mindenben akad egy kis különbség, a karbonfékek, a magasságállító eszköz, a motor gyorsabb, valamint a váz és a gumik is. Ha mindezt összerakjuk, hihetetlen nagy különbséget jelent. Ez a legmagasabb szintű motor, ezért sokat kell tanulnom a garázsban is ezeken a két hétvégén.”