„Mindenki hibázhat” – megvédte Razgatlıoğlu az őt kilökő Bulegát

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 10. 25.
Nicolo Bulega, Toprak Razgatlıoğlu
Fotó: BMW AG

A baleset ellenére sem ment tönkre a kapcsolatuk.

Elképesztően hektikus szezonzáró volt a Superbike-ban, ahol a két bajnoki címért harcoló pilóta, Toprak Razgatlıoğlu és Nicolo Bulega összezördült. Az akkor még kétszeres világbajnok Razgatlıoğlu magabiztos helyzeti előnnyel várta a jerezi zárófordulót, ahol Bulegának nem volt veszítenivalója. A ducatis a szombati futamot megnyerte, aztán a vasárnapot is erősen kezdte. A Superpole futamon pedig az első körben Bulega kilökte Razgatlıoğlut, ami után utóbbi elesett, és kiesett a futamból.

https://youtube.com/shorts/QOv6jWqI7z8?si=FBKse03Kh6h5t9N7

Bulegát ugyan megbüntették egy hosszú körös büntetésre, így is simán behúzta a futamot, és közelíteni tudott Razgatlıoğlura. A futam után komoly gyűlöletcunami zúdult az olasz motorosra, mivel a török szurkolók kifújolták.

Ezzel a hangulattal fordultak a mindent eldöntő második futamra, amit Bulega szintén megnyert, ezzel mesterhármassal búcsúzott az évtől, a világbajnokságot így is Razgatlıoğlu nyerte, harmadjára, sorozatban másodjára.

A hétvége után azonban nem csendesedtek a kedélyek, ezért már maga Razgatlıoğlu is megszólalt a közösségi oldalán, ahol megvédte Bulegát:

„Hé haver, még egyszer gratulálok! Hihetetlen szezon volt, minden versenyen a határainkig hajtottuk egymást, mindig tisztelettel, és ez az, ami igazán meghatározza ezt a sportot. Mindenki hibázhat. A lényeg, hogy felismerjük őket, és továbblépjünk. A versenyzésben a dolgok néha nagyon intenzívek lehetnek, de ez is a játék része. Tudom, hogy nem szándékosan tetted. Ismerlek, és mindig tiszteltük egymást. Nincs harag, az ilyen pillanatok a versenyzés részét képezik. A legjobbakat kívánom a következő szezonra. Élvezd a szünetet!”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Toprak Razgatlıoğlu (@toprak_tr54) által megosztott bejegyzés


A két rivális jövőre nem fog egymás ellen versenyezni, mert Razgatlıoğlu átnyergel a MotoGP-be. Bulega ezzel a legesélyesebb versenyző lesz a sikerre a jövő évi szezonban.