Kétszer is elesett Álex Márquez, amikor futamgyőztes csapattársát próbálta utánozni

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 10. 13.
Fermín Aldeguer, Álex Márquez
Fotó: Gresini Racing

Álex Márquez szerint csapattársa tökéletesen hozta le a futamot.

Igazi csillaghullás volt az Indonéz Nagydíjon, ami a nagyokat illeti. Marc Márquez és Marco Bezzecchi az első körben összeakadt, és a friss világbajnok megsérült. A futam későbbi szakaszában Francesco Bagnaia is elesett az utolsó helyek egyikén motorozva. Álex Márquez volt az egyedüli az élmezőnyből, aki talpon maradt, és egészen értékelhető helyen ért célba.

A bajnokság jelenlegi második helyezettje harmadik lett, ezzel meg tudta erősíteni a tabellán elfoglalt helyezését. A futamon csendben ért fel a bronzérmet érő pozícióba, mert csapattársa, Fermín Aldeguer ellopta a showt. Az újonc motoros simán behúzta a főfutamot, amivel élete első győzelmét szerezte.

A Gresini rangidős pilótája elárulta, hogy megpróbált hasonlóan menni, mint társa, de kétszer is elesett:

„Az egész hétvégén, különösen a második szabadedzéstől kezdve, Fermín nagyon gyors volt a lágy gumikkal. Állandó teljesítményt nyújtott, és nagy sebességgel vette a kanyarokat. Úgy gondolom, hogy a természetes vezetési stílusa tökéletesen illett ehhez a pályához, és jobb volt, mint a Ducati többi versenyzőjéé ezen a pályán. Így ő tette a különbséget, ahol a motorja meglehetősen hasonló a miénkhez, és mindez a beállításoknak köszönhető. Nagyon szabadon tudott vezetni. Láttuk az adatokon. Azt hiszem, csak az az első szabadedzésen esett el, de az egy újonc hiba volt. Amikor kétszer megpróbáltam a szabadedzésen és a kvalifikáción, hogy megcsináljam azokat az íveket, kétszer is elestem! Szóval csak a vezetési stílusa miatt volt sokkal jobb nálunk. Nagyon jó segítség volt számunkra, hogy egész hétvégén ez volt a referencia.”

Aldeguer győzelme azt is jelentette, hogy idén a Gresini már három futamgyőzelemnél tart. Mióta csapata, a Gresini önálló privát alakulat lett, azóta minden versenyzőjével eljutottak a dobogó legfelső fokára. Enea Bastianinivel indult a sor, majd Fabio Di Giannantonióval, Marc Márquezzel, Álex Márquezzel folytatódott, és most már Aldeguer is feliratkozott hozzájuk, aki első idényében tette meg ezt.