Lorenzo akkorát akart robbantani a Ducatinál, mint Hamilton a Mercedesnél, csak „kicsit” kevesebbért

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 11. 11.
Jorge Lorenzo
Fotó: Markus Berger / Red Bull Content Pool

Jorge Lorenzo tagadta a hatalmas fizetésével kapcsolatos állításokat, melyet a Ducati annak idején biztosított számára állítólag.

Lorenzo, és korábban Valentino Rossi is nagynevű MotoGP-bajnokok voltak, akikre a Ducati azzal a céllal számított, hogy véget vessenek a hosszú győzelem nélküli sorozatnak. De a csapat egyik elképzelése sem vált be.

„A Ducati másfél év eredménytelenség után elvesztette a türelmét. Már nem bíztak bennem. Még egymillió eurót sem ajánlottak nekem, amikor a szerződések akkoriban 12-re szóltak. Inkább egy olyan versenyzőt részesítettek előnyben, mint Danilo Petrucci. Nekem még csak ajánlatot sem tettek.”

Miután 2017-ben harmadik lett csapattársával, Rossival való heves rivalizálás közepette Lorenzo úgy döntött, hogy elhagyja a Yamahát.

„Nem volt bennem sok vágy. Ők keményebben nyomták, és ez Valenciában nagyon érezhető volt, inkább Valentino számára, mint számomra. Tudtam, hogy Gigi a legjobb motorkerékpárrá fogja tenni a Ducatit, mert nagyon makacs. Kicsit olyan volt, mint amikor Lewis Hamilton elhagyta a McLarent, hogy a Mercedeshez menjen. Egy csapat, amely nem nyert semmit, de tudta, hogy a legjobb autó lesz a Forma-1-ben. Ugyanilyen megérzésem volt a Ducatival is.”

Lorenzo tagadta, hogy első Ducati-szerződése olyan csillagászati összeg lett volna, mint amilyennek néha híresztelik.

„A valóságban 15%-kal több volt, mint amit a Yamahánál kerestem. A váltás nem a pénz miatt történt, bármennyire is úgy gondolják egyesek, hogy az volt. Ez a 15% nem változtatta meg az életemet. Inkább a motivációról szólt. A Ducatinál nem jöttek össze a dolgok.”