Már pályafutása hajnalán különleges élményben részesült Magyarországon Petrucci

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 05. 02.
Danilo Petrucci
Fotó: BMW AG

Ugyan csak másodjára érkezik hazánkba a Superbike-világbajnokság, Danilo Petrucci már jóval korábban megjárta hazánkat.

Miután a tavalyi szezon világbajnoka, Toprak Razgatlioglu elhagyta a szériát nemcsak a Superbike veszített egy kiváló versenyzőt, hanem a BMW is. Nem sokkal a háromszoros világbajnok MotoGP-be való igazolása után egyből bejelentették Danilo Petruccit, aki három év Barni Spark Racing Team után váltott a németek gyári csapatára. Az átállás eddig nem volt zökkenőmentes, egyelőre csak a tizenegyedik helyen áll a bajnokságban, és a legjobb elért pozíciója egy hatodik hely volt Ausztráliából.

Most a Balaton Parkban többek között erről is kérdeztük az exkluzív interjú alatt, de válaszolt a pályával kapcsolatos kérdésekre, továbbá, elárult egy Magyarországgal kapcsolatos személyes élményt.

Az idei szezonra váltottál Ducatiról BMW-re, hogy állsz az átalakulással? Mi volt benne a nehéz, és mi volt benne könnyű?

,,Nekem eddig kifejezetten jól ment a márkaváltás. A tél alatt nem volt időnk tesztelni a motort, ezért az nehéz volt, hogy nagyon nagyon gyors, de sokkal másabb, mint egy korábbi gép, amit hajtottam. Azt hozzá kell tegyem, hogy a csapatom rengeteget támogatott. De még mindig az út elején állunk, nem értük el a teljes potenciálunkat.”

Milyen érzés visszatérni Magyarországra, a tavaly történtek után?

,,Jó. Sokkal frissebb az idő, mint tavaly. Én mindig az olyan időjárást preferálom a forróság helyett, mint amilyen most van. Összességében pedig jó ismét itt lenni.” 

A tavalyi futamon forróság volt, most jóval hidegebb lesz. Ettől az időjárástól mit vársz, milyen hatással lesz a gumikra?

,,Hú… Ezt nehéz elmondani. Egy olyan pályán vagyunk, ahol elég ritkán versenyzünk. Azt hiszem a Pirelli gumijai remekül működnek széles tartományban. Szóval nem izgulok ez miatt, mert mindig jól használhatóak.”

Esetleg akad olyan rész a pályán, amit kedvelsz?

,,A kedvenc részem a második szektor, az ötödik kanyartól a kilencedikig. Az a szakasz egész pörgős és élvezhető.”

Tehát bizakodó vagy a mostani futammal kapcsolatban?

,,Azt hiszem… Alig várom, hogy a Balaton Parkban körözhessek, mivel ez az egyik legjobb pálya nekünk, tele sok fékezési ponttal, ahol a BMW jól muzsikálhat. Tavaly gyors voltam itt, de egy tömegbalesetbe kerültem az első futamon, ami után az újraindításkor a mezőny végére kellett mennem, aztán felküzdöttem magam ötödiknek. Az egy igazán jó futam volt. Ezt követően a vasárnap reggeli futamon nem jött ki a lépés a gumiválasztásnál. A második futamon, ahol negyedikként értem célba meg a sisakommal volt baj…”

Mi a célod a hétvégén?

,,Nincsen kifejezett célom, csak olyan gyorsan szeretnék motorozni, amennyire tudok. Ami biztos, hogy a leggyorsabb srácok közt akarok menni.”

A tavalyi futam után volt egy kis pihenő, ezalatt el tudtál jutni néhány magyarországi nevezetességhez?

,,Körbejártam a Balatont, ahol közel húsz év után jártam ismét. Ha jól emlékszem 2009-ben az öcsémnek volt egy kerékpáros versenye Balatonfüreden. Olaszországból jöttünk el idáig a saját furgonunkkal, miután szereztem meg az autós jogsimat, tizennyolc évesen. Ironikus módon az első edzésén tönkretette a bringáját, így kirándultunk a térségben, nem versenyeztünk.” (nevet)