Marc Márquez kivár: ezért nem írt még alá a Ducatival

Börcsök Réka2026. 02. 24.
Marc Márquez
Fotó: Ducati Lenovo Team

Marc Márquez elmondta, miért húzódik a szerződéshosszabbítása a Ducatival, és miért nem hoz még döntést a jövőjéről.

A regnáló világbajnok Buriramban, a teszt után beszélt arról, hogy számára jelenleg nem a jövőbeli szerződése, hanem a fizikai állapota a legfontosabb.

A Ducati részéről egy kétéves megállapodás lenne az ideális megoldás, Márquez azonban nem akar elhamarkodott döntést hozni.

„Dolgozunk rajta a Ducatival, de számukra az ideális a kétéves szerződés, mert különben két szerződéses ciklus közé kerül az ember. Ugyanakkor számomra most az volt a legfontosabb, hogy a felkészülést egyre jobb érzésekkel kezdjem. Érzek egy apró lépést, de mégis előrelépést a malajziai teszt és a mostani között.”nyilatkozta.

A világbajnok szerint a döntést egyértelműen a sérülése határozza meg. „Ha tovább javul a fizikai állapotom, és úgy érzem magam, mint ma – amikor a vállamban is éreztem egy kis javulást –, akkor nem jelent problémát aláírni egy kétéves szerződést. Ez a sérülés a legnagyobb korlátozó tényezőm. Azt tanultam meg, hogy sérülten nem szabad döntéseket hozni, és nem szabad szerződést aláírni.”

Márquez a tesztek során stabil teljesítményt nyújtott, még akkor is, ha az utolsó napon háromszor is bukott. Ezek a balesetek nem jártak újabb sérüléssel, a spanyol pedig készen áll a szezonnyitóra.

A következő napok számára már nem a motor fejlesztéséről, hanem a regenerációról szólnak. A nagy kérdés az, hogy válla állapota engedi-e a hosszabb távú elköteleződést – vagy Márquez tovább halogatja a döntést, és akár a visszavonulás mellett is dönthet.