Megérkezett a várható hír, a Katalán Nagydíjon a horrorbukásban megsérült Álex Márquez kihagyja a jövő heti Olasz, majd az azt követő Magyar Nagydíjat is, közölte csapata, a Gresini.
A balesetet követően pár órával friss információk érkeztek róla, amelyben kiderült, hogy a C7-es csigolyája enyhén eltört, amíg a jobb kulcscsontja teljesen, ezért az műtétre szorul. Ezt vasárnap este meg is tették, és hétfőn már elhagyhatta a kórházat, hogy otthonában folytassa felépülését. Egyelőre nem jelentették be a pótlását, valószínűleg Michele Pirro lesz az, azonban elképzelhető Nicolo Bulega is.
A Balaton Park-i Magyar Nagydíjon Johann Zarco sem lesz ott, de valószínűleg sokat kényszerül távol maradni. A kétszeres futamgyőztesnél kedden hazájában megállapították, hogy a műtétre heteket kell várnia, azután lehet csak a felépülés idejét megsaccolni, illetve elkezdni. A francia motoros sérülést szenvedett az elülső és hátsó keresztszalagján, valamint a belső oldalsó meniszkuszán. Emellett kisebb törés keletkezett a szárkapocscsontjában a boka területénél.
Jelen állás szerint a hétvége harmadik sérültje, Jorge Martín ott lesz Mugellóban és a Balaton Parkban. A 2024-es világbajnok a hétfői teszteken bukott, ahol kórházba vitték, viszont nem állapítottak meg nála csonttörést.
A Francia Nagydíj sprintjén lesérült Marc Márquezről egyelőre nem tudni, mikor tér vissza. Jelen állás szerint az Olasz Nagydíjra rápróbálhat, és a Magyar Nagydíjon is ott lehet.
CímkékÁlex MárquezBalaton Park CircuitGresini RacingJohann ZarcoJorge MartínMagyar NagydíjMarc MarquezMotoGPMugelloOlasz Nagydíj