Martín azonnali változtatásokat sürget Barcelonában, amiért bukása súlyosabb is lehetett volna

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 05. 16.
Jorge Martin
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Közel volt a súlyos sérüléshez Jorge Martín reggel, amikor a pálya tizenkettes kanyarjában eldobta.

Nem éppen a legjobb pénteket zárta Jorge Martín, aki kétszer is bukott, ezenfelül nem jutott egyenes ágon a Q2-be, tehát meg kell küzdenie az időmérő első szakaszában. Azonban nem ez volt a legnagyobb problémája 2024 világbajnokának a nap végén.

A Katalán Nagydíj délelőtti edzésen elszenvedett bukása ijesztőnek tűnt, amikor közel 100 kilométer per órás sebességnél eldobta a tizenkettes kanyarban, ahol kevés a kifutófelület, emiatt pedig a légfalba csapódott motorjával együtt. Martín a balesetet követően riadtan ment vissza a boxba, ami után az ilyenkor kötelező orvosi vizsgálatnak vetette alá magát. Az esés szerencsére nem járt súlyos kimenettel, de a bal válla zúzódást szenvedett, és enyhe agyrázkódást diagnosztizáltak nála.


Miután lezajlott az első szabadedzés a Motorsport.com-nak nyilatkozva kiemelte a barcelonai pálya veszélyességét, felhozva szegény Luis Salom példáját, aki 2016-ban Martínhoz hasonlóan ugyanabban a kanyarban elesett és a légfalba zuhant, csak ő telibe kapta motorját, aminek következtében olyan sérüléseket szenvedett, ami miatt életét vesztette.

„Jól vagyok a ma reggeli balesetem okozta ijedtség után” – kezdte az Aprilia motorosa. „Szerencsém volt, mert veszélyes esés volt, és nagyon megijedtem. Rendkívül veszélyes ott elesni. Egyáltalán nem szeretném ezt kimondani, de amikor elestem, Luis Salomra gondoltam. Szerencsére a motorom felborult, és a karosszériának ütköztem, nem a kormánynak. Javítaniuk kell a biztonságot azon a helyen.”

Martín a kisebb sérülései ellenére pályára gurult délután, amikor szintén elesett, és nem tudott bejutni a Q2-be. Ezzel bizonyára izgalmas lesz a szombati Q1, ahol a spanyol mellett ott lesz még Francesco Bagnaia is.