Martín pont azért veszítheti el a bajnoki címet, mert a tabella élén áll – véli Bagnaia

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 11. 13.
Bagnaia
Fotó: Ducati Corse

Francesco Bagnaia szerint Jorge Martín a MotoGP bajnoki címért folytatott küzdelem favoritjaként idegesebb lesz, így benne van a pakliban, hogy hibázni fog.

A Pramac versenyzője, Martín 24 ponttal vezet Bagnaia előtt a tabellán a hétvégi, barcelonai utolsó forduló előtt. Az eseményt Szolidaritás Nagydíjának nevezték el, miután a hónap elején árvíz pusztított Valenciában, ami miatt az ottani versenyt törölték.

Tavaly mindkét versenyző a szezon utolsó fordulójáig küzdött, bár Bagnaia 21 pontos előnnyel érkezett a 2023-as valenciai GP-re, ami végül második MotoGP-címéhez segítette hozzá.

Idén Bagnaia úgy gondolja, hogy az idegesség a riválisára is kihathat, tekintve, hogy most a spanyol van előkelőbb pozícióban a tabellán.

„Jorge számára nehéz lesz, mert ez az első alkalom, hogy az első helyen küzd a bajnoki címért. Szóval ismerem az érzést, és szerintem megpróbálja majd a maximumot kihozni magából, de néha az idegesség agresszívabbá teheti és hibázhat. Jelenleg az egyetlen dolgom, hogy nyomást helyezzek rá, próbáljak nyerni és reménykedjek.”

Bagnaia 2024-ben 10 versenyt nyert, köztük az előző Malajziai GP-t is, miután az első három körben epikus párbajt vívott Martínnal. A Ducati gyári versenyzője az idei Katalán GP-n Barcelonában végig gyorsabb volt Martínnál, bár a sprint éléről kiesett, mielőtt megnyerte volna a vasárnapi futamot. Bagnaia bízik a barcelonai gyorsaságában, de óvatos, mert a novemberi futam hűvösebb hőmérséklete miatt megnő a kockázat.

„Tudjuk, milyen erős voltam júniusban Barcelonában, de a körülmények miatt trükkös lesz, mert szerintem nagyon hideg lesz, és könnyű lesz hibázni. Szóval fontos lesz, hogy nyugodt maradjunk, próbáljuk elkerülni a hibákat, próbáljuk mindkét futamot megnyerni. Ez az egyetlen lehetséges módja annak, hogy legyőzzük Martínt.”