Még el sem kezdődött a szezon, máris veszekedéstől volt a hangos a Gresini-garázs

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 03. 01.
Gresini Márquez
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

A Márquez testvérek újra ellátogattak az El Hormiguero című spanyol tévéműsorba. A Gresini Racing duója néhány nappal a 2024-es szezon kezdete előtt Pablo Motosszal folytatott szórakoztató és érdekes beszélgetést.

A 93-as rajtszámú versenyző sok kérdést kapott az új kalandjával kapcsolatban, melyet a Gresini biztosít majd számára. Egy olyan csapatnál, amely gyorsan családtaggá fogadta őt, és amelyben újra együtt szerepel testvérével, akivel 2020-ban már osztozott a bokszon a Repsol Honda csapatnál.

Marc nevetve emlékezett vissza az első vitára, amelyet a csapattal és öccsével folytatott az első napon, amikor belépett a Gresini csapat garázsába: „Amint beléptünk, azonnal összevesztünk. A garázsban van egy jobb és egy bal oldal. Én egész pályafutásomat a garázs jobb oldalán töltöttem. Tárgyaltam a Gresini csapatfőnökével, mondtam neki, hogy a jobb oldalt szeretném, mire ő azt mondta: ‘az öcséd nem akar változtatni’.” – emlékezett vissza a 31 éves versenyző.

Marc viszonylag sikeresen teljesítette első előszezonját a Ducati Desmosedicivel; az olasz prototípushoz való alkalmazkodása még messze nem teljes, főleg, hogy még mindig vannak olyan szokásai a régi Hondáról, amelyeket nem tud lerázni magáról.

„Minden motornak megvan a maga stílusa és a maga titka, hogy működjön. A Hondának megvan a stílusa, és most olyan motorra váltottam, amivel a pálya sok részén meg kell erőltetnem magam. Egy edzésen könnyedén, nyugodtan mész, de egy gyors körön, vagy ha túlmelegszik, akkor jönnek a bajok. Ezt automatizálni kell.”

A Hondát elhagyni talán a legnehezebb sportszakmai döntés volt, amit Marc valaha hozott. Nem titkolja, hogy a Repsol Honda csapattól való távozása olyan döntés volt, ami sokba került neki.

„Ha egyszer meghozod, az a helyes döntés. Majd meglátjuk, hogyan alakul. De sokba került, 11 vagy 12 évvel ezelőtti barátságok voltak. Nehéz volt… életre szóló szponzorok voltak. Egy sportolónak néha szüksége van ezekre a határmozzanatokra, hogy ezt kell tennie a sportkarrierje folytatásához. Ez nem egy kirohanás. Folytatni akarom a sportkarrieremet, és ezt meg kellett tennem.”

Marc nem akart tudni semmit a Ducatiról, amíg nem engedett a Gresini csapatnak. Testvére, Álex nevetve emlékszik vissza, hogy miután aláírta a szerződést, elkezdett egy csomó kérdést feltenni, amire Marc tisztázta: „a döntés előtt nem kérdeztem tőle semmit, nem akartam semmilyen befolyást. Nem akartam, hogy bármit is mondjon nekem. Miután döntöttem, elkezdtem kérdezgetni tőle.”