Meglepetés pole a Q1-ből érkezve: Di Giannantonio az élen, a mezőny a tapadással küzdött

Börcsök Réka2026. 03. 21.
Fabio Di Giannantonio
Fotó: Pertamina Enduro VR46 Racing Team

Úgy tűnik, Brazíliában ezúttal előnyt jelentett a Q1-ből indulás. A rengeteg bukással tarkított időmérő végén Di Giannantonio és Bezzecchi szerezték meg az első két helyet.

A MotoGP mezőnye Brazíliába érkezett a 2026-os szezon második fordulójára az Ayrton Sennáról elnevezett versenypályára. Az aszfaltcsík mindenki számára új, hiszen először gurul itt pályára a királykategória mezőnye.

A pénteki nap nem alakult ideálisan, mivel többször is eső áztatta a pályát, így a versenyzőknek kevés idejük volt száraz körülmények között motorozni. Marco Bezzecchi különösen nehéz napot zárt, a mezőny végén végzett, így a Q1-ből kellett kezdenie az időmérőt, ráadásul a kvalifikáció előtti szabadedzésen bukott is. A pénteki edzések több meglepetést is hoztak: miközben Bezzecchi szenvedett, Jorge Martín a negyedik helyen végzett, Johann Zarco az élen zárt, míg a harmadik helyet az újonc Toprak Razgatlıoğlu szerezte meg Marc Márquez előtt.

Ezekkel az előjelekkel vágtak neki az idei második kvalifikációnak a versenyzők, amely száraz körülmények között zajlott.

Q1

Az első gyors kör után a hazai közönség előtt versenyző Moreira állt az élre Mir előtt, miközben Bezzecchi csak a harmadik helyen kezdett. A VR46 két versenyzője, Di Giannantonio és Morbidelli is gyengén kezdte a kvalifikációt, jócskán elmaradva a továbbjutást érő pozícióktól. Az edzés elején Luca Marini bukott, szombaton már másodszor. A következő gyors körök során Bezzecchi javítani tudott, és idejével átvette a vezetést.

A rövid pihenőt követően Rins hajtott ki elsőként a pályára, de a Yamahával nem tudott érdemi eredményt felmutatni. Bezzecchi a második etapban tovább gyorsult, mögé pedig Di Giannantonio zárkózott fel.

Millernek nem alakult jól az edzés, néhány perccel a leintés előtt bukott, miközben a KTM-esek sem tudtak villogni: Viñales, Binder és Bastianini a sor végén zártak, ami a rajtrács végét jelenti számukra. Az utolsó percek már nem hoztak változást, így Bezzecchi és Di Giannantonio jutott tovább a Q1-ből.

Q2

A Q2 elején Francesco Bagnaia bukott. Az első mért kör után Marc Márquez állt az élre, közel fél másodperces előnnyel Ogura előtt. Acosta a harmadik helyre jött fel, de nem sokkal később ő is elesett, így kénytelen volt visszasietni a boxba tartalékmotorjáért.

Közben Bezzecchi a harmadik helyre jött fel, míg Di Giannantonio átvette a vezetést. A bukások sora pedig tovább folytatódott, hiszen Marc Márquez is eldobta a motorját.

A rövid pihenő előtt Martín javított, amivel a harmadik helyre zárkózott fel, míg Quartararo a hatodik pozíciót jelentő időt ért el.

Bagnaia hamar visszatért a pályára, de nem tudott igazán erős kört összerakni. Bezzecchi viszont javítani tudott, amivel Marc Márquez elé került, bár a rövid pályán ekkor még bőven maradt idő a javításra.

Az edzés hajrájában a legtöbb versenyző csak szürke szektorokat futott, érdemben egyedül Di Giannantonio tudott javítani. Jorge Martín erős körön volt, amikor elesett, majd nem sokkal később az élen álló Di Giannantonio is bukott, a sárga zászlók pedig tovább nehezítették a mezőny dolgát.

Az utolsó mért körben többen erősen kezdtek, többek között Quartararo és Ogura is piros szektorokkal nyitott. Quartararo végül nem tudott az élre ugrani, de a negyedik hely is fantasztikus, ismerve a Yamaha küszködését.

Az első rajtsort Di Ginanntonio, Bezzecchi és Marc Márquez alkotja a szombat esti sprinten és a vasárnapi nagydíjon.

Végeredmény: