Mentális csatát vívott magával a MotoGP spanyol versenyzője

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 03. 10.
Fermín Aldeguer
Fotó: Gresini Racing

Fermín Aldeguer idén kezdte meg első királykategóriás szezonját, ahol már a szezonnyitón megtapasztalta a sport kemény oldalát.

Thaiföldön a Gresini csapat versenyzője tizenharmadikként végzett, de örült, hogy befejezte a futamot, ha még el is maradt a várakozásaitól.

„Nyugodtak lehetünk, mert befejeztük a futamot. Több kilométerünk van és több tapasztalatunk.” – mondta a 19 éves versenyző a Thai GP után.

„Azt hiszem, ez az egyik legnehezebb pálya ahhoz, hogy egy csoportban menjünk más pilótákkal. Úgy gondolom, az egész hétvégén jó munkát végeztünk, mert a mi görbénk felfelé ívelt, és nem csináltunk fel és lejtmeneteket, ez fontos, és azt hiszem elégedettek maradhatunk.”

Ezután kitért arra, hogy a saját gondolataival is kellett küzdenie a verseny alatt, hogy ne adja fel idő előtt.

„Az agyam állandóan azt mondta: ,,Nem fogsz célba érni ezen a futamon ilyen hőség alatt, meg a gumik kezelésével. Az összes versenyző megelőzött, aki a legjobb tízért küzdött, de a végén azt mondtam: ,,Oké, ha nekem rosszul megy, akkor szerintem a többi versenyzőnek is olyan, mint nekem. A végén a maximumot nyomtuk, és a tizenharmadik helyen végeztünk, három pontunk van a bajnokságban. A célom a legjobb tíz volt, ezért küzdünk, de nyugodtak maradhatunk.”

Aldeguer ugyanakkor kifejtette, hogy nem feltétlenül maga a verseny volt a legnehezebb MotoGP-ben való debütálásában, hanem a hétvége menete.

„Azt hiszem, a legnehezebb az egész hétvége tempója volt.” – mondta a spanyol.

„Az első edzésen időt kell menned, utána az időmérő edzés kemény, majd jön a sprint, és aztán a hosszú futam. Azt hiszem, sok kört teszünk meg és ez nehéz, ez egy nagy különbség a Moto2-höz képest.”