Oliveirát megműtötték, nem lesz ott Japánban

Börcsök Réka2024. 10. 02.
Miguel Oliveira
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Miguel Oliveira biztosan nem lesz ott a soron következő, Japánban megrendezésre kerülő MotoGP-futamon a hétvégén.

A Trackhouse Aprilia versenyzője, Miguel Oliveira egy súlyos bukást szenvedett az első szabadedzésen Mandalikán – a balesetnek komoly következményei lettek, hiszen eltört a jobb csuklója. A portugál motorost azonnal ellátták a pálya orvosi központjában, majd a helyi kórházba szállították, hogy felmérjék a sérülés súlyosságát.

A CT-vizsgálat és további orvosi vizsgálatok után megállapították, hogy a jobb orsócsontja tört el, amelyet rögzítettek. Oliveira ezután Lisszabonba utazott, ahol hétfőn megműtötték. A csont stabilizálása érdekében egy lemezt ültettek be a 29 éves versenyzőnek.

Oliveira most a felépülésre koncentrál, és várhatóan kihagyja a japán és az ausztrál versenyeket. Még nem tisztázott, mikor térhet vissza az RS-GP motorjára.